Знайшовши в Індонезії ножі із зубами тигрової акули, археологи виявили докази стародавнього використання акулячих зубів у композитній зброї, що належить до культури Тоале. Як пише видання arkeonews, зубам акули, виготовленим у вигляді ножів, приблизно 7 000 років. Це відкриття – найстаріше свідчення використання акулячих зубів у зброї.
Дослідники віднесли ці артефакти до загадкової культури Тоале, що населяла індонезійський острів Сулавесі тисячоліттями до приходу неолітичних фермерів з материкової Азії. Ця культура залишила за собою не лише вражаючі артефакти, але і питання щодо своєї технологічної винахідливості та способів використання акулячих зубів.
Зуби тигрової акули, приблизно двометрової хижачки, були перфоровані та прикріплені до ручок з використанням різних матеріалів, включаючи мінерали, рослинні та тваринні компоненти, а також нитки рослинного походження. Цей спосіб кріплення подібний до того, який використовується в сучасних лезах із зубами акул в різних тихоокеанських культурах.
Дослідження зубів виявило, що вони використовувалися для проколювання, різання та зішкрябування плоті з кісток. Це свідчить про те, що народ Тоале використовував акулячі ножі як ріжучі знаряддя в повсякденному житті. Проте їхній досконалий дизайн та здатність завдавати серйозних поранень свідчать про можливе використання їх під час ритуалів або битв.
Ця знахідка відкриває питання про технологічні можливості та креативність стародавніх океанських культур, які володіли обмеженими ресурсами та засобами, але знайшли спосіб використовувати акулячі зуби для своїх потреб.
Читай також:
- Скелети чоловіків, жінок і дітей, два з яких обіймалися, знайшли у прихованій 5000-річній гробниці на півночі Британії
- Спадщина Сковороди: зруйнований музей філософа став символом української незламності та готується до онлайн-екскурсій
- «Можна побачити світло, темряву чи навіть потвор»: вчені пояснили, чому, вмираючи, у людини виникають видіння
Фото: MC Langley