Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дна

Вчені сподіваються, що їхні відкриття закладуть основу для…

Унікальну скам'янілість хробака, вік якого становить приблизно 425 мільйонів років, описали вчені з Лондонського музею природознавства. Цей хижий риючий черв'як, названий Radnorscolex latus, був виявлений у Лейнтвардіні в Герефордширі. Він є наймолодшим відомим видом своєї групи, пише видання iflscience.

В дослідженні, опублікованому в журналі Papers in Palaeontology зазначається, що Radnorscolex рухався морським дном, подібно до гармошки. На своїй голові він мав набір гострих зубів і гачків, якими закріплювався під час руху. Це дозволяло йому пересуватися та полювати на здобич. Механізм його живлення порівнюють із піщаними черв’яками з книги «Дюна», які поїдають усе на своєму шляху.

Доктор Річі Говард, куратор викопних членистоногих у Лондонському музеї природознавства, пояснив, що Radnorscolex ймовірно харчувався дрібними безхребетними, включаючи інші менші види черв’яків. Скам'янілості з різних регіонів світу свідчать про те, що ці хробаки проковтували та виводили багато мулу у пошуках здобичі.

Скам'янілість хробака була знайдена ще у 1920-х роках у покинутому вікторіанському кар’єрі в Херефордширі, Великобританія. Однак тільки зараз, завдяки сучасним технологіям сканування, вчені змогли детально описати цю скам'янілість та зрозуміти її значення в екосистемі.

Палеосколециди, до яких належить Radnorscolex, мають міцну кутикулу з хітину, що допомагала їм зберегтися як скам'янілості. Вони також періодично линяли, що збільшувало шанси на їхнє збереження. Це відкриття є рідкісним прикладом «живої скам'янілості», подібно до сучасних латимерів або підковоносів, які існують вже мільйони років з невеликими змінами.

Вчені сподіваються, що їхні відкриття закладуть основу для майбутніх досліджень силурійських палеосколецидів.

Читай також:

Фото: Richie Howard & Luke Parry