Чи здатне людство подолати кліматичну кризу?

Яких заходів може вжити кожен з нас та чи взагалі здатні ми на це?

Під час найбільшої технологічної конференції Європи Web Summit 2017 колишній віце-президент США, лауреат Нобелівської премії миру Ел Ґор звернув увагу людства на проблему кліматичної кризи. Про це повідомляє WWF в Україні.

Але чи існує ця криза насправді? Чи дійсно нам потрібно мінятися?

ЧАЕС потрапила до десятки найбільш забруднених радіацією місць на Землі

Вчені підрахували, що вже незабаром пластику в океані стане стільки ж, як і риби, а може, й більше. Зникають ліси, тропіки, унікальні території. Рослини та тварини також стали заручниками того, що відбувається з кліматом.

Нам лише здається, що кисень невичерпний, та насправді це дуже тонкий прошарок: якщо сісти в авто, то до верхнього шару з киснем можна доїхати за 5-10 хвилин. Щодня в атмосферу викидається енергії стільки, наче вибухають 400 000 атомних бомб. Саме це породжує руйнівні повені й зсуви, а також урагани та торнадо, що руйнують оселі мільйонів людей по всьому світові. Ще один наслідок – це втрата вологості ґрунту, а отже, засуха, через яку вже голодують близько 30 млн. людей. Не можна також забувати про танення льодовиків та підвищення рівня води.

Чи штучна ялинка насправді така безпечна, як ми думаємо?

"Моя мета полягає не в тому, щоб завербувати та залучити вас до участі у вирішенні кліматичної кризи. Ми мусимо її вирішувати, ми можемо це зробити і у нас є потрібні інструменти, щоб досягти успіху, – повідомив Ел Ґор. – Технології вже роблять наш світ кращим місцем. Вони розширюють можливості людей з особливими потребами та об'єднують громади, і вони можуть допомогти у вирішення проблем кліматичних змін. Штучний інтелект, машинне навчання та інтернет речей – це ті тенденції, які полегшать майбутнім поколінням справу збереження планети".

Катастрофа із космосу: Землю може засипати метеоритами

Наразі вже набувають популярності більш екологічні види транспорту – електромобілі, електробуси, елетромопеди. Електроенергія поступово витісняє звичайне пальне. Це не тільки безпечніше для середовища, а й дешевше. Низка інвесторів вже зараз вкладають кошти у екологічні технології, які справді змінюють світ.