Мешканці океанських глибин харчуються пластмасою

Поширити в соціальних мережах:

На жаль, людина винайшла вічний матеріал.

Тести, які провела команда Sky Ocean Rescue на крихітних молюсках, що живуть в глибоководних западинах Тихого океану, показали, що вони повні мікроскопічних часток пластику.

"Це означає, що не існує морських екосистем, вільних від антропогенних відходів", ─ прокоментував результати дослідження Алан Джемісон з університету в Ньюкаслі.

На Землі почалося шосте вимирання усього живого

За допомогою глибоководних роботів вчені обстежили западини, щоб оцінити рівень забруднення Світового океану та з'ясувати, як мешканці глибин справляються з ним. Результати експертизи приголомшили біологів. Мушлі більше половини крихітних створінь були наповнені частинками синтетичних матеріалів – від штучного шовку і нейлону до твердого полівінілу.

Глобальне потепління

За підрахунками вчених, з часів винаходу матеріалу, люди виробили 90 млрд тонн пластмаси. Близько 300 млн тонн з них закінчили свій шлях в океані. Потрапляючи в морські води, пластик повільно осідає на дно, розламуючись течіями на дрібніші частинки. Але ніколи не зникає безслідно.

За прогнозами Світового економічного форуму, до 2050 року в Світовому океані пластика буде більше, ніж риби. Про це повідомляє Вокруг света

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше