6-річна міжпланетна подорож, яка триває досі: запущена в космос Tesla має 22% шансів вдаритися об Землю

Скільки в нас є часу?..

Шість років тому, 6 лютого 2018 року, Ілон Маск і його компанія SpaceX здійснили амбітний проект, запустивши автомобіль Tesla Roadster у космос. З того часу автомобіль перебуває у міжпланетній подорожі. Наразі він віддаляється від Землі зі швидкістю 25 290 км/годину, демонструючи вражаючу «витрату палива» – 10 671 км/літр, пише видання iflscience.

Згідно із даними трекера Where Is Roadster, автомобіль вже здійснив 4,1 оберти навколо Сонця. Під час своєї подорожі Tesla перекидається і продовжує рухатись по ексцентричній орбіті, яка перетинає орбіти Марса та Землі.

Хоча стеження за автомобілем не є пріоритетом для астрономів, деякі з них все ж намагалися передбачити його майбутню долю. У 2018 році дослідники опублікували роботу в Aerospace, в якій розглянули можливість зіткнення Tesla з Землею та іншими планетами земної групи.

Наукова команда пояснила, що орбіта Roadster схожа на орбіти астероїдів, які рухаються через внутрішню частину Сонячної системи. Ці астероїди зазвичай не становлять великої загрози для Землі. Проте Tesla має відмінність – її початкова орбіта збігається з орбітою Землі, що збільшує ймовірність зіткнення на початкових етапах.

У найближчому майбутньому, у 2047 році, Tesla пройде на відстані близько 5 мільйонів кілометрів від Землі. Прогнозувати довгострокову орбіту автомобіля складно через її хаотичний характер, проте команда дослідників змогла статистично визначити ймовірність зіткнення з планетами.

За їх підрахунками, протягом мільйонів років існує приблизно 22% ймовірності, що Tesla зіткнеться із Землею, 12% – що вона вдариться об Венеру, і подібна ймовірність зіткнення із Сонцем.

Манекен Starman, розміщений у автомобілі, за час своєї подорожі вже «прослухав» пісню Девіда Боуї «Space Oddity» понад 624 000 разів і «Life On Mars?» понад 841 000 разів.

Читай також:

Фото: SpaceX/Flickr