Археологи Перу здивували світ новим відкриттям – 1000-річною мумією, що належала культурі Ychsma. Ця знахідка виявлена в районі Мірафлорес в Лімі, вража є тим, що у мумії є волосся – довгі коричневі пасма, які дивовижно добре збереглися, пише видання Smithsonianmag.
Головна археологиня групи, Мірелла Ганоза, підкреслює важливість цієї знахідки для доповнення наших знань про культуру Ychsma, що існувала на території Перу до приходу інків до влади. Поки що дослідники не розкрили стать мумії та деталі її зачіски. Важливою частиною знахідки є також близьке розташування з двома керамічними посудинами, тканиною, металевими предметами, а також особливим способом розташування тіла – із зігнутими ногами та схрещеними ступнями, що є характерно для поховань у цій культурі.
Мумія була знайдена під глиняною пірамідою Huaca Pucllana, що мала релігійне значення для різних історичних епох до приходу іспанців. Культура Ліми, що мешкала в цьому регіоні близько 500 років нашої ери, використовувала цю піраміду, а потім наступні культури – Варі та Йчсма – можливо, використовували її як кладовище.
«Я вважаю досить цікавим, що прямо в серці Мірафлорес, посеред міста, в оточенні сучасних будівель і споруд, все ще зберігається важливе місце, церемоніальний центр Huaca Pucllana», — розповідає Ганоза.
Це відкриття відображає багатий археологічний спадок Ліми та Перу загалом. Місто існує від часів цивілізацій, таких як інки, і відоме не лише своєю величезною туристичною пам'яткою – Мачу-Пікчу. Разом із тим, недавні знахідки, як ця мумія, розширюють наше розуміння цієї багатошарової історії та культурної спадщини Перу.
Читай також:
- Землі лише 15 000 років, а Ной, окрім тварин, врятував і кілька видів динозаврів: яка справжня історія нашої планети?
- Індійський посадковий апарат Vikram виявив рух під поверхнею Місяця: нові відкриття космічної місії
- Навички військової медицини: як українські лікарі готуються до війни на фронті?
Фото: REUTERS/Себастьян Кастанеда