Чому у демобілізованих вимагають гроші за лікування?

Дембель

Бійці, котрі віддають свої сили, здоров'я та життя за Україну, натомість отримують лише відмови у наданні допомоги їм самим, особливо такої необхідної, як допомога медична. Що це, прикра помилка чи хтось навмисно наживається на учасниках АТО?

Костянтин Совенко – демобілізований, проте війна продовжує нагадувати про себе наслідками. Боєць отримав важкі поранення в Іловайському котлі, та через недбалість лікарів та невдалу операцію рани турбують його й досі, окрім того, затягування з повторною операцією може призвести до непоправного.

"Нога викривилась, стала коротше на сантиметр. Може бути зараження тканин або кістки. Важко пересуватись, на роботу мало хто хоче брати, пропонують лише двірником", – розповідає про своє становище Костянтин.

Лікарі погодилися допомогти знову – за суму, непідйомну для родини з маленькою дитиною та чоловіком-інвалідом. Відмову у безкоштовному лікуванні для ветерана АТО пояснюють нібито наказом Міністерства оборони, за яким демобілізованих прирівняно до цивільних. Лише після втручання журналістів та з допомогою волонтерів Костянтин отримав необхідну допомогу безкоштовно.

"Це дуже велика прикрість, що у нас хлопці, які демобілізовані, підпадають під юрисдикцію МОЗ і Мінсоцполітики, – коментує Ольга Башей, радник заступника Міністра оборони з медичного напряму, і пояснює, як ветеранам АТО можна отримати безкоштовну медичну допомогу:  – Якщо демобілізовані бійці, вони мають звернутися у свою військову частину, вони беруть там направлення і вже звертаються до госпіталя".

Як демобілізованим отримати необхідну медичну допомогу та не стати жертвою лікарського свавілля та хабарництва, дивіться у соціальному проекті Дембель на 2+2.

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?