Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Золоті скарби інків досі не знайдені: куди поділися 100 тисяч тон шляхетного металу?

Загублений світ
Золоті скарби інків досі не знайдені: куди поділися 100 тисяч тон шляхетного металу?
Поширити в соціальних мережах:

Інки – древній рід, що мешкав на території сучасного Перу…

Нещодавно ми розповідали вам про Золото Київської Русі та багатства козаків: де лежать та чи вдасться їх відкопати А також ділилися дивовижними фактами про те, що Найбільша кількість європейських скарбів схована у Дніпрі: вражаючі артефакти, що знайшли у річці Але схованки українських гетьманів і варязьких розбійників блякнуть в порівнянні зі скарбами цілих цивілізацій.

Інки - давній рід, що проживав на території нинішнього Перу. Вони свято вірили, що лише їм належить право на володіння священним металом. Їхня столиця Куско була у прямому сенсі золотим містом. Сюди стікалася дань з усієї імперії – 170 тон на рік. Виносити бодай крихту за межі міста забороняли під страхом страти. За весь час правління інків тут зосередилося до 100 тисяч тон шляхетного металу. Для порівняння, на сьогодні, золотий запас усіх країн світу – у три рази менший, усього 32 тисячі тон! Але загарбникам-конкістадорам, попри усі старання, дісталися лише дрібнички.

Легенди кажуть, після того, як іспанці вбили «Великого інку» золото з храмів і палаців Куско зникло безслідно, усі пошуки досі залишаються марними.

Влади Болівії, Перу й Еквадору нині закрили печери Чинканас для відвідування. Адже тут регулярно зникають як поодинокі шукачі скарбів, так і цілі наукові експедиції. За переказами печери охороняють нащадки інків, що втекли від завойовників під землю і відтоді на поверхню не виходили. А за іншою легендою - підземелля стережуть люди-змії, у що важко повірити сучасному мешканцю цивілізованого світу.

Але про що говорять останні дослідження NASA на цю тему? Про це та більше дивися у сюжеті програми «Загублений світ»

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині: вражаючий документальний проєкт за мотивами щоденників російських окупантів
Війна у кожен дім: росіянам приходитимуть повістки на могилізацію через смс, електронні листи та соціальні мережі
Щодня по пів тисячі рашистів віддають свої життя за амбіції бункерного діда: бойові втрати ворога станом на 5 грудня
Не «жест доброї волі», а «гарантії транзиту»: росіяни вигадали нове виправдання для майбутнього відведення військ із ЗАЕС
Вражають броньовані бункери, запуск на 360 градусів, налаштування таймера вибуху: переваги боєприпасів GLSDB
Читати більше