Відомі футбольні злочини

Загублений світ
Поширити в соціальних мережах:

Життя багатьох спортсменів не лише постійні тренування, а й страх. Допінг – не єдина річ, яка може поставити хрест на кар'єрі спортсмена.

Одним із найголовніших спортивних злочинів є викривлення чесного результату, чи як кажуть у народі "договорняк". Договірні матчі налічують багато схем реалізації. Від симуляції до навмисних ушкоджень суперника, щоб усунути його з поля бою.

Та найболючішою для футбольних фанатів є гра у піддавки. Як це було у матчі Металіст-Карпати у 2008 році. Задля досягнення турнірного результату та забезпечення команді 3 місця у чемпіонаті України, представники "Металіста" зговорилися із футболістами "Карпат" і запропонували їм 110 000$. Далі все відбувалося за планом: рахунок було відкрито вже на 11 хвилині на користь "Металіста". Другий гол забили на 25 хвилині. А, щоб усе вийшло так як треба, на 57 хвилині матчу захисник "Карпат" Сергій Лащенков забив гол у свої ворота. А через 10 хвилин після цього він покинув футбольне поле, грубо порушивши правила. Тоді ФК "Металіст" виграв 4:0. Та правда спливла швидко і наслідки для гравців перспективного клубу були невтішні.

Лише 2013 року "Європол" виявив сотні договірних футбольних матчів по усьому світу. Цифри шокують – у ході розслідування, що тривало більше року, виявили 425 корумпованих футбольних чиновників та гравців, які організували договірні матчі у 15 країнах світу.

Що не поділили Шахтар та судді?

Та не всі спортсмени готові продати честь своєї команди за гроші. Є ті, котрі просто опинилися заручниками ситуації. У таких випадках купують тільки декотрих гравців на полі, найчастіше це захисники та воротар. Втрата гідності у спорті впливає і на культурний рівень уболівальників та породжує агресію серед них.

Більше дивіться у Загубленому Світі на 2+2.