Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Українські герої проти окупації: староста села на Чернігівщині запропонувала окупантам скласти зброю

Загублений світ
Українські герої проти окупації: староста села на Чернігівщині запропонувала окупантам скласти зброю
Поширити в соціальних мережах:

Цю відважну жінку звати Лідія Єреп, вона - староста села Стара Басань…

1 березня 2022 року російські окупанти захопили чергове маленьке село на Чернігівщині. Мирні мешканці Старої Басані, намагаючись уникнути небезпеки, ховалися у підвалах, у той час, як рашисти руйнували їх будинки.

«Горя, звичайно що багато наробили – каже староста села Стара Басань Лідія Єреп – 23 будинки спалили, взяли у полон вісім чоловік, два з яких не повернулися – закатовані»

Рашисти розмістили свій штаб в будівлі старостату. Відчуваючи відповідальність за людей, пані Лідія вирішила вийти на переговори з російськими окупантами, щоб уникнути ще більше кривавих репресій. Попри загрозу бути замордованою на смерть, мужня жінка зайшла у самісіньке лігво російських катів.

«Зайшла і стою рахую: 15 танків, а от чоловік, ну мабуть 70 чи навіть 100 було. І тут підбігає до мене черговий і давай запитувати, хто я та чого хочу. Я представилась старостою і сказала, що мені потрібен командир – згадує Лідія Єреп – Виходить до мене чоловік і каже, а ви знаєте – я з Одеси. Я кажу, а ти чого тут? І він розповів, що одружений на росіянці і що у росії несе службу в армії. І я тоді йому сказала, що можливо вони здадуться, аби і їх не вбивали і наших людей не чіпали».

І хоча скласти зброю окупанти відмовилися, жінці вдалося домовитися з ними, аби вони не чіпали її людей. Проте все різко змінилося з приходом нового, більш агресивнішого, підрозділу ворога. Крім обстрілів, мешканці села почали страждати від браку продуктів та ліків, і знову пані Лідія вирішила діяти. Вона вирушила в пошуках необхідних ресурсів в найближчі населені пункти, привозила хліб і крупи, роздавала все, що мала. Вона не боялася небезпеки і старалася розподілити ресурси так, щоб всім вистачило.

Але ця сміливість мало не коштувала їй та її синові життя. Що трапилося – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше