Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Топ-5 найдорожчих доріг світу

Загублений світ
Поширити в соціальних мережах:

Рівна та гладенька дорога, що десятиліттями не потребує ремонту, – мрія будь-якого водія. Але як її побудувати, а головне, скільки коштує така супердорога?

На п’ятому місці топу Китай. Середній бюджет будівництва одного кілометру дороги в Піднебесній – 11 мільйонів доларів. У якості сумніватися не доводиться. Вражає і швидкість укладання асфальту – 750 метрів на годину.

Середня ціна швидкісного німецького автобану – 20 мільйонів євро за кілометр. Еталоном німецькі автошляхи стали через свою конструкцію: тут під асфальтом лежить кількашарова подушка завтовшки до 2 метрів. А от кожна ямка загрожує будівельникам судовим позовом на кругленьку суму.

Ще більший бюджет будівництва автошляхів у США. Кілометр дороги в Бостоні обійшовся аж у 117 мільйонів доларів. Тут дороги схожі на пиріг: шари гравію, піску та глини перекладають вапняковим розчином, після цього нашаровують асфальт, а зверху заливають все бетоном.

Та перше місце із закопування грошей у асфальт належить Росії. 140 мільйонів доларів за кілометр – такий бюджет відрізку об’їзної в Сочі, яку будували до Олімпіади. Експерти підрахували: за цю суму можна було викласти дорогу 20-сантиметровим шаром фуа-гра, або ж сантиметровим – чорної ікри.

Однак найдорожча у світі дорога – Четверте транспорте кільце Москви. 578 мільйонів доларів за кілометр – це дорожче навіть, ніж кілометр Великого адроного колайдера. Та сам проект так і не було закінчено, і супер-трасі не вдалося посунути Росію з 15 місця у рейтингу найгірших доріг.

Більше неймовірного у Загубленому світі на 2+2! 


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Війна у кожен дім: росіянам приходитимуть повістки на могилізацію через смс, електронні листи та соціальні мережі
Щодня по пів тисячі рашистів віддають свої життя за амбіції бункерного діда: бойові втрати ворога станом на 5 грудня
Не «жест доброї волі», а «гарантії транзиту»: росіяни вигадали нове виправдання для майбутнього відведення військ із ЗАЕС
Вражають броньовані бункери, запуск на 360 градусів, налаштування таймера вибуху: переваги боєприпасів GLSDB
Смерть у млині: 24-річний хлопець вирішив спробувати себе у ролі хом’ячка, який цілодобово бігає у колесі
Смерть у млині: 24-річний хлопець вирішив спробувати себе у ролі хом’ячка, який цілодобово бігає у колесі

Іноді вчинки людей змушують замислитися, чому інстинкт самозбереження працює не у всіх…

Читати більше