Душа людини — нерозгадана таємниця, подібна до дна океану, який ми дослідили лише на 5%...
Відкриття Дункана Макдугала, таємниці єгипетських пірамід та сучасні наукові дослідження – все це вказує на те, що душа існує та має певну масу!
Ідея про те, що душа має фізичну вагу і може бути зважена, є одним із найпоширеніших міфів, пов'язаних зі смертю та загробним життям. Цей міф значною мірою базується на експериментах американського лікаря Дункана Макдугала на початку XX століття. У 1906 році він провів революційний на той час експеримент, зваживши людську душу.
Макдугал спостерігав за хворими на туберкульоз, поклавши їх на спеціальні ліжка-ваги. Він припустив, що в момент смерті вага тіла зменшується за рахунок «відходу» душі. І справді, в деяких випадках він зафіксував незначне зниження ваги, приблизно на 21 грам.
На думку Макдугала, цей 21 грам — це саме душа, що залишає тіло. Експеримент викликав шквал критики та наукових спростувань. Через 100 років, завдяки сучасним технологіям, було проведено повторний експеримент, який підтвердив його висновки, що дійсно, після смерті людина втрачає 21 грам в масі тіла. Але науково не було доведено, що це була саме душа людини.
Цікава історія сталася в Індії, країні, де поширена віра в переродження душ. 18-річна дівчина повинна була заручитися, але її наречений трагічно загинув. Через кілька днів після цього в її поселення прийшов собака, якого раніше ніхто не бачив. Дівчина впізнала в ньому очі та поведінку свого нареченого, а місцеві старійшини наполягли на її шлюбі з псом. Чи дійсно це був її наречений?
Чи існує душа насправді? Який її вигляд? І як поведінка людини в цьому житті впливає на вибір наступного тіла чи форми існування душі? Про це та більше дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє, а також дивися випуски про найдивовижніші місця нашої планети, про які ви точно не чули.
Читай також:
- Двоголовий орел на Софії не є емблемою Російської імперії: історики пояснили походження символу
- Як російська пропаганда використовує артистів для підтримки війни?
- У Шотландії знайшли мумії франкенштейнів
Матеріал підготувала Ангеліна Воропаєва