Українські медики оперують під обстрілами в підвалах
За останнє століття військова медицина зазнала значних змін. У багатьох країнах світу, зокрема в США, Німеччині та Франції, існують спеціальні хірургічні групи, які супроводжують бійців спецпризначення під час виконання завдань. Їхня місія – надати невідкладну допомогу пораненим та врятувати їхні життя. З початком повномасштабного вторгнення в Україні також були створені подібні підрозділи.
«Наш пріоритет – це найважчі випадки», - розповідає «Док», один із членів хірургічної групи Центру спецоперацій СБУ.
За його плечима – безліч успішно проведених операцій та врятованих життів. Медичний спецназ працює в умовах, які важко уявити, надаючи допомогу тим, хто опинився на межі життя і смерті.
«Це справжні герої, які щодня ризикують своїм життям, щоб врятувати інших. Вони працюють на лінії вогню, повертаючи наших козаків з того світу», - наголошує генерал-майор, голова СБУ Василь Малюк.
Медичні спецпризначенці мають з собою все необхідне для надання допомоги.
«У наших рюкзаках є все: від монітора пацієнта до апарату штучної вентиляції легень. Ми готові до будь-яких ситуацій», - ділиться «Док».
У звичайному житті операційна кімната – це місце, де панує стерильність та порядок. Проте на війні медикам доводиться працювати в екстремальних умовах, часто просто неба або в непристосованих приміщеннях. Так, одного разу під Бахмутом хірургічна група облаштувала стабілізаційний пункт прямо в підвалі.
«Військова наука та військова медицина повинні розвиватися в Україні як ніколи раніше», - переконаний професор інституту фізіології імені Богомольця Віктор Досенко.
Українські медики доводять свою майстерність та відданість своїй справі щодня, рятуючи життя на передовій. Їхній внесок у боротьбу за свободу та незалежність України важко переоцінити.
Більше про те, як українські герої рятують життя на війні та за її межами дивись у проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Дивись більше цікавих випусків інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ» щодня на 2+2.
Читай також: