Готує людство до життя на Марсі: де і як функціонує Марсіанська пустельна станція під керівництвом українця?  

Загублений світ Цікаво
Готує людство до життя на Марсі: де і як функціонує Марсіанська пустельна станція під керівництвом українця?  
Поширити в соціальних мережах:

Об'єкт виглядає настільки ж футуристично, наскільки й органічно вписаний у місцевий ландшафт. 

Це Марсіанська пустельна дослідницька станція (Mars Desert Research Station - MDRS) – унікальне місце, де вчені працюють над наближенням мрії про колонізацію Марса до реальності. Заходиться вона у самому серці американської пустелі, серед червоних скель штату Юта. І що найцікавіше – очолює цю передову установу українець – Сергій Якимов. 

«Ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса. Наскільки це може бути», – пояснює Якимов, підкреслюючи унікальність місця для симуляції умов Червоної планети.

На станції в спеціальних модулях живуть і працюють групи науковців. Їхня місія – функціонувати в умовах, максимально наближених до тих, з якими зіткнуться майбутні колоністи Марса. Це включає ізоляцію, обмежені ресурси та строгий графік досліджень.

українець Сергій Якимов

Сергій Якимов вперше потрапив на MDRS як учасник однієї з таких експедицій. Його прагнення стати астронавтом і полетіти на Марс зародилося ще в юності. Кілька років тому йому випав унікальний шанс – він увійшов до сотні претендентів, відібраних нідерландською компанією Mars One для майбутньої міжпланетної експедиції. Проте, як часто буває у великих космічних проєктах, компанія збанкрутувала, і політ був відкладений на невизначений термін.

«Я все життя йду до цієї мрії. І треба робити якісь кроки, а не просто сидіти на дивані і казати всім, що я хочу стати астронавтом. Будучи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там в сфері польотів людини в космос я все ще не міг і не можу, тому що я не громадянин. А тут була така можливість долучитися до цієї справи», – розповідає Сергій Якимов про свій шлях на станцію. 

Марсіанська дослідницька станція створена громадською організацією Марсіанське товариство (Mars Society), яка фінансується приватними донорами. Серед них – відомі титани технологій та космічних амбіцій, такі як Джефф Безос та Ілон Маск. Це підкреслює глобальне значення та серйозність підходів до вивчення можливості життя на Марсі.
Хоча до реальної експедиції на Червону планету ще дуже далеко, дослідження, що проводяться на MDRS, є справді унікальними та життєво важливими для майбутніх місій. 

«За ці 20 з чимось років, які станція тут знаходиться, дуже багато було проведено так званих Human Factor Research, де було досліджено, як люди взаємодіють в ізоляції», – ділиться Якимов.

Одним з найновіших та найцікавіших результатів досліджень, отриманих завдяки обробці даних з Європи, стало припущення, що «найкращий екіпаж, який полетить на Марс, наприклад, має складатися повністю з жінок». 

Однак штат Юта відомий не лише Марсіанською пустельною дослідницькою станцією. Більше про загадки цього незвичного місця – в проєкті «Загублений світ» просто зараз: 

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше