Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

«Колись мої соколи стануть привидами»: як з’явилася легенда про «Привида Києва» і хто ним був?

Загублений світ
«Колись мої соколи стануть привидами»: як з’явилася легенда про «Привида Києва» і хто ним був?
Поширити в соціальних мережах:

Українські льотчики стали символами відваги і рішучості, які здатні зробити неможливе…

Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році став неочікуваним, але не для всіх. 40-а бригада тактичної авіації України, яка базувалася на військовому аеродромі у Василькові недалеко від Києва та була відповідальною за оборону повітряного простору столиці, була готова до війни. І щойно авіація ворога почала наступ, у бій героїчно кинулися «Привиди Києва».

«Війну зустріла молодь – 25-40 років. Старих і досвідчених пілотів, які їх навчали у мирний час, було менше. Під час війни кожен бойовий виліт – це навчання, але 50/50. 50%, що ти повернешся живим і 50%, що загинеш, - каже льотчик-випробувач, полковник Повітряних сил ЗСУ Олександр Лиходід. – Психологічно це дуже важко. Тож, коли ці хлопці сідають в кабіни літаків, то вважайте, що вони вже герої».

Невдовзі 40-а бригада тактичної авіації стала легендарною. Її пілоти навіть при абсолютній перевазі ворожих сил, наносили удари і трощили окупантів в надзвичайно складних повітряних боях, де ворожа перевага становила один до шести, або навіть один до десяти.

Особливо варто відзначити 61-річного ветерана Михайла Матюшенка, командира 40-ї бригади, якому президент України довірив важливі завдання. Він був головним пілотом борту номер один. Сотні разів сідаючи за кермо будь-якого літального судна, він передавав свій досвід і знання молодому поколінню, а коли почалася повномасштабна війна, не вагаючись, став на захист Батьківщини.

На жаль, під час виконання бойового завдання, український ас Михайло Матюшенко загинув. Він завжди говорив: «Я все життя навчався, і незважаючи на свій вік, я піду воювати, бо я це вмію краще за всіх. А мої юні соколи (так він називав своїх пілотів, яких навчав) колись стануть привидами».

Саме завдяки цим льотчикам, які знищували ворожі літаки вже з перших днів війни, народилася легенда про «Привида Києва», яка згодом охопила всі бригади тактичної авіації збройних сил України. Вони стали символами відваги і рішучості, які здатні зробити неможливе заради своєї країни та своїх співвітчизників не лише для України, а і для усього світу.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше