Що троє дівчат і двоє хлопців із них спорудили?
Світова книга рекордів Гіннеса була створена у 1955 році. За час своєї незалежності Україна теж надрукувала свою власну книгу (і не одну) з досягненнями українців. Її засновником є спортивний журналіст Валентин Щербачов. Він помітив шалену популярність незвичних рекордів за кордоном ще сорок років тому.
«У нас такий перший солідний рекорд був у Чернігові на пивзаводі. Троє дівчат і двоє хлопців склали піраміду з 364 тисячі 860 пивних кришечок. І це був світовий рекорд», - згадує Валентин Щербачов
Перша книга суто українських рекордів вийшла друком у 2002 році. І це був тільки початок.
«Я в ній залишив вкінці дві чисті сторіночки і написав, що кожен з вас рекордсмен. Ви вперше стрибнули у довжину, вперше зробили зарядку – пишіть про свій рекорд. Зараз у нас кожного тижня, як би воно там не було, три-п’ять заявок є на рекорди», - каже засновник книги рекордів України.
Наприклад, знищена росіянами гордість української авіації – найбільший, найважчий і найпотужніший у світі транспортний літак «Мрія» має 240 світових рекордів, серед яких: рекорд з перевезення максимально комерційного вантажу та абсолютний рекорд вантажопідйомності у 253 тонни. Але і ці рекорди не зрівняються із тими, які встановлювали звичайні українці.
Про українські найвідоміші рекорди, що увійшли до Книги рекордів Гіннеса – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Дивись також: