Битва за спадщину: як Україна відстоює викрадені росією артефакти

Загублений світ Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Після Жовтневого перевороту більшовики розстріляли царську родину та проголосили себе борцями з імперіалізмом…

Проте це не завадило їм продовжувати імперську традицію: найцінніші знахідки, зроблені на території поневолених країн, автоматично потрапляли до метрополії.

Цю ганебну практику мародерства успадкувала й путінська росія. Після окупації Криму десятки робіт із Феодосійської картинної галереї імені Івана Айвазовського були перевезені до Третьяковської галереї в москві. Депортація до росії загрожувала й скіфському золоту з кримських музеїв. Але, на щастя, наші реліквії врятувала виставка в Нідерландах.

Суперечка за скіфське золото стала знаковим судовим процесом. У 2021 році, після семи років слухань, апеляційний суд Амстердама ухвалив історичне рішення: колекція належить Україні та має повернутися нашій державі. Однак музеї тимчасово окупованого Криму подали касаційну скаргу.

«Росія хотіла застовбити нашу історію, привласнити її собі. Сказати, що наша історія – це їхня історія», – розповів історик, політолог Олександр Палій.

Вивезені з України артефакти: давньоруські, скіфські чи античні – росія використовує для підтвердження вигаданої версії історії.

«Історики заходу дедалі більше схильні до того, що необхідно буде переглядати всю російську історію з огляду на те, що росія в сучасності неймовірно брехлива», – додав історик.

Українські музейники продовжують боротьбу за кожен викрадений артефакт, сподіваючись, що всі реліквії повернуться додому. Кожен із них є не лише частиною нашої історії, а й доказом нашої унікальної культурної спадщини, яку росія хоче знищити.

А які ще культурні втрати зазнала Україна через росію? Чому ця країна так завзято краде чужу історію? Та що для нас означатиме перемога в цих судових процесах? Більше про це – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах: