У світі, де океани стогнуть під тиском людської діяльності, з’являються незвичайні геро.
Вони не прагнуть багатства чи влади, їхня місія – захищати морське життя, нерідко ризикуючи власним. Однією з найвідоміших і найвпливовіших організацій у цій боротьбі є Sea Shepherd. І вони – еко-активісти, або, як їх ще називають, - «еко-пірати».
«Якщо раніше традиційно використовували прості інструменти, то індустріалізація рибальства у XX столітті призвела до майже повного знищення цілих морських видів», - зазначила фоторепортерка Клер Фостер.
Робота еко-піратів – це постійна боротьба з наслідками людської жадібності. Вони патрулюють води, виявляючи та вилучаючи незаконні рибальські сітки, які стають пастками для безлічі морських мешканців. Кожен день волонтери Sea Shepherd стикаються з болем і надією.
«Ця робота залишає змішані почуття, – розповів представник організації. – Приємно витягувати з моря стільки незаконних сіток і крабових пасток, рятувати морських мешканців, повертати життя назад у море. Але при цьому ми розуміємо, що багато істот помирають, не дочекавшись нашої допомоги».
Найбільш драматичними є операції з порятунку великих морських тварин, наприклад, китів. Заплутавшись у сітках, ці велетні можуть тисячі кілометрів тягти за собою кілька тонн зайвої ваги, приречені на повільну і болісну смерть. Самостійно звільнитися з браконьєрської пастки більшість морських мешканців просто не може. Проте, кожна така операція Sea Shepherd смертельно небезпечна, як для тварини, так і для її рятівників.
«Тварина налякана, дуже налякана. Вона може вважати вас загрозою. Кит захищається від загрози. Люди гинули, розплутуючи китів. Я знаю щонайменше про три випадки за останні кілька десятиліть», – пояснює представник Sea Shepherd.
Незважаючи на ризик, віддані команди волонтерів Sea Shepherd щодня здійснюють справжні дива. За їхніми словами, їм вдається врятувати від кількох десятків до сотні тварин щодня. Це не просто цифри – це життя, повернені у море, це надія на відновлення крихкої екосистеми.
Вони навіть зібрали власний флот, щоб патрулювати моря та океани. Більше про це – в проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: