Вину обвинуваченого високопосадовця довели і ув’язнили на 10 років…
За допомогою сучасних технологій, слідчі можуть відновити витерті дані з комп'ютерів, відслідкувати ваш цифровий слід, встановити особу на основі зображень з камер спостереження, використовують спеціальні програми та методи, щоб розкрити шифровані повідомлення або виявити сліди злочинців у віртуальному просторі. За словами екс-прокурора Євгена Столярчука, технологічний арсенал слідчого у розслідуванні злочину на сьогодні є достатньо різноманітний:
«Це і телекомунікаційні прилади, які допомагають відстежувати особу за геолокаціями чи місцезнаходженням, IP-адрес та різноманітними слідами, які залишає особа в інтернеті».
2016 року журналісти-розслідувачі оприлюднили сумнозвісне «панамське досьє». Воно пролило світло на офшорні справи та тіньову діяльність багатьох світових політиків. Серед них був і тодішній Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф. Його родину звинуватили в ухиленні від сплати податків та незаконному збагаченні. Донька Шаріфа Мар’ям надала суду документи для захисту. Але неочікуваним чином схибила і перетворила їх на ключовий доказ.
Документи були надруковані шрифтом «calibri» і датовані 2006 роком. Але шрифту тоді ще не було у відкритому доступі, отже слідчі з легкістю довели фальсифікацію. Прем’єр-міністр подав у відставку, а згодом був ув’язнений на 10 років.
Насправді наші комп’ютери знають про нас більше, ніж ми можемо уявити і у будь-який момент здадуть нас слідчим із потрохами. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Дивись також: