Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?

Загублений світ
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Поширити в соціальних мережах:

Поява таких величезних морських істот надихає дослідників…

Вчені довгий час ставилися до морських легенд про Кракена та інших морських чудовиськ з певною долею скептицизму. Зустрічі вікінгів із цим морським чудовиськом описуються у скандинавському фольклорі. Співці скальди оповідали про гігантського монстра з моря, який охоплював «довжелезними моцаками корабель, перекидав його, а людей – пожирав». І скептицизм вчених продовжувався б і надалі, якби не подія, яка трапилася 2007 року.

Тоді з Антарктичних вод рибалки виловили чудовисько, завбільшки з вантажівку. Аби підняти гіганта на борт, знадобилося дві години. Його назвали колосальним кальмаром, а поява викликала неабиякий інтерес серед вчених та широкої громадськості. Це відкриття змусило переглянути деякі попередні уявлення про можливі розміри та поведінку кальмарів.

Океанолог Євген Дикий наголошує, що наукові дані про гігантських кальмарів в основному базуються на дослідженнях неперетравлених залишків у хижаків, таких як кашалоти, що підтверджує важливість ретельного аналізу біологічних даних для розуміння морських істот.

Хоча гігантського кальмара виловили в Атлантичному океані, вчені не виключають його можливого існування в інших регіонах, зокрема, у водах Північного Льодовитого океану.

Отже, поява таких величезних морських істот надихає дослідників вивчати та розуміти різноманіття океанського життя, а також переглядати деякі старі морські легенди з новою серйозністю.

Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше