Устрій злочинного режиму нацистської Німеччини нині повторюється у сучасній росії…
«Щоденник Анни Франк» – світовий бестселер написаний єврейською дівчинкою-підлітком. 1942 року 13-річна Анна-Марія, яка разом із сім’єю переховувалася від нацистського терору почала описувати своє життя в окупованих Німеччиною Нідерландах. Останній запис зроблено 1 серпня 1944 року, через три дні гестапо заарештувало всю родину Анни і запроторило спочатку в Аушвіц, а потім до Берген-Бельзена, де дівчинка і померла від тифу. А от мучитель Анни та її родини спокійнісінько дожив до 1972 року та був похований у Відні.
6 травня 1955 року Федеральна Республіка Німеччина стала 15-ою країною членом НАТО. Постало питання про особисту розвідувальну службу. Створити її вирішили на основі організації, що задовго до цього співпрацювала зі США, і очільником її був колишній генерал-лейтенант Вермахту. Уряд закрив очі на їхнє минуле, що пов’язане з Третім рейхом, в обмін на інформацію про радянський союз. Мучитель Анни-Марії та її родини також потрапив до лав цієї спецслужби та працював там дослідником неонацистських організацій. Згодом він став працювати у віденській поліції, а потім перевели на канцелярську роботу до відділу стеження.
Як чимало військових злочинців зуміли зробити після війни непогану кар’єру? Історичні документи, свідчення та коментарі науковців дивися у сюжеті програми «Загублений світ»
Дивися також:
- Шокуючі факти про шестикутник: чому саме він найчастіше трапляється у природі, магічних книгах та працях з алхімії?
- Квиток в один кінець: яка доля у двійників диктаторів після завершення кар’єри?
- Астронавт з космосу побачив аномальні плями біля Карибів, які виявилися затонулими іспанськими галеонами із золотом