Черкаські лікарі врятували чоловіка, прооперувавши його серце під світлом ліхтарика мобільного телефону

Загублений світ
Черкаські лікарі врятували чоловіка, прооперувавши його серце під світлом ліхтарика мобільного телефону
Поширити в соціальних мережах:

Його привезли до лікарні з розривом аорти, коли через атаки рф вимкнули світло…

Українські медичні працівники щодня проявляють вражаючий професіоналізм та героїзм у збереженні життів пацієнтів у найскладніших обставинах. Через невдачі на передовій, росія активніше б’є по об’єктам критичної інфраструктури України, аби нанести максимальної шкоди.

В умовах війни та недостатнього електропостачання лікарі стикаються з викликами, які ставлять під сумнів стандартні умови проведення операцій та надання медичної допомоги. Наприклад, на Черкащині стався випадок, коли до лікарні привезли пацієнта з розривом аорти у 4 сантиметри.

«Коли в судині виникає тріщина, то вона може викликати фатальну кровотечу і без операції майже всі люди з цим захворюванням помирають», - розповів завідувач кардіологічного відділення Черкаського обласного кардіологічного центру Олег Журба.

Зволікати не можна було, адже кожна втрачена хвилина могла стати для чоловіка фатальною. Проте, коли пацієнт вже був на операційному столі, Черкащину повністю знеструмили через атаки рф.

«Саме в цей момент серце чоловіка було зупинене і працював апарат штучного кровообігу, а генератори не ввімкнулися. Обладнання на секунду зупинилося і спрацювали акумулятори. Був дуже напружений момент. Ми не знали, коли вони розрядяться, чи встигнемо ми закінчити операцію і запустити серце до цього моменту», - згадує лікар Олег Журба.

Крім того, лікарі були вимушені працювати під світлом ліхтарика мобільного телефону. Загалом операція тривала понад 7 годин і завершилася успішно. Завдяки українським лікарям, пацієнт почувається добре.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше