Ще століття тому він був однією з найвражаючих архітектурних перлин країни…
На початку XV століття у місті Рівному побудували величезний палац, що приголомшував своєю красою та неповторністю. Сьогодні ж можна, на жаль, лише уявити цей маєток, який ще століття тому був однією з найвражаючих архітектурних перлин України, адже він повністю знищений. Цей архітектурний шедевр був побудований на острові посеред озера, а шляхи до нього вели містків в англійському, китайському та навіть давньоримському стилях.
«Він був величезний. Це відчуття величі створював палац і прибудови. Кімнати другого поверху мали модні на той час французькі балкони. Його особливістю був третій, мансардний поверх із прорізаними вікнами у даху. Складається таке враження, що цей палац набагато років випередив свій час», - поділився своїми враженнями від вивчення цього унікального об'єкта дослідник історії Акім Галімов.
Палац став частиною історії Польщі, коли українські землі входили до складу Речі Посполитої. Але це був не лише палац, але й справжній культурний центр, оточений парком з архітектурними шедеврами, які нагадували атракціон «світ у мініатюрі». Зокрема, у парку знаходилися театр під відкритим небом, високий мінарет, китайський храм, буддистська пагода і навіть міні-копія вулкана Везувій, яка дозволяла спостерігати за виверженням.
«Там були представлені архітектурні стилі різних культур із різних континентів. Якби все це зберіглося сьогодні, цей парк був би візитівкою не лише Рівного, а й України. Такий собі український Діснейленд», - висловив свої думки Галімов.
Але зі всіх чудернацьських будівель цього атракціону до наших днів дійшла лише одна. Важко уявити, що зараз від усього цього не залишилося жодного сліду. Ба більше – навіть важко визначити точне місце розташування маєтку. Але чому так сталося, і кому ж належав палац?
Подробиці – у проєкті «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:
Читай також:
- Скарби України: один із найцінніших експонатів російського Ермітажу знайшли в кургані на Запоріжжі
- Мала вийти за короля, а обвінчалася з іншим: як власник палацу в Олиці випадково одружився з майбутньою королевою?
- Перший швидкісний автомобіль світу їздив на початку XX століття дорогами українського села на Хмельниччині