«Українські палаци. Золота доба» розкриють таємниці Олицького замку та маєтку в Біленькому

Українські палаци. Золота доба
«Українські палаци. Золота доба» розкриють таємниці Олицького замку та маєтку в Біленькому
Поширити в соціальних мережах:

Які секрети протягом століть ховають ці палаци…

24 грудня о 12:10 на телеканалі 2+2 вийде новий випуск історичного циклу Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба». Автори розкажуть історію родини Радзивілів, яка понад 400 років володіла замком в Олиці, та садиби славетного козацького роду Миклашевських на Запоріжжі.

Епізод «Українські палаци. Золота доба: палац в Олиці» присвячений унікальному маєтку на Волині. Перший бастіонний замок в Україні звели у 16 столітті за наказом князя Миколи Радзивіла, якого ще називають Чорним. Реконструкцію палацу було завершено вже за часів його онука Альберта Радзивіла, який був впливовим діячем і справжнім багатієм. За часів Альберта місто активно розвивалось, в Олиці проводилися масштабні ярмарки, а також полювання, на які приїздила знать з усієї Європи. Поруч з маєтком він збудував костел з неймовірним оздобленням, у криптах якого спочиває декілька поколінь цієї родини.

3D модель Олицького замку

У часи свого розквіту Олицький замок вирізнявся помпезністю: його інтер’єри прикрашали тисячі картин й речі зі срібла. Але найбільший артефакт роду Радзивілів – це мапа, що найточніше показує східноєвропейські землі початку 17 століття.

Костел в Олиці

У 18 столітті російські військові розграбували маєток, а пізніше, вже за радянських часів, він зазнав значних змін. Проте завдяки архівним документам, кресленням і фото глядачі 2+2 зможуть побачити, як змінювався Олицький замок протягом століть. 

У другому випуску «Українські палаци. Золота доба: палац у Біленькому» розкриють найцікавіші факти з життя відомої козацької родини Миклашевських та їхньої садиби у Запорізькій області. Засновник маєтку, громадський діяч Михайло Миклашевський, дбав про селян і благоустрій села Біленьке. Але найбільше до розвитку цих земель доклався його дядько Андрій, якого можна назвати «Індіаною Джонсом ХІХ століття». Саме він розшукав тут скіфські скарби, зокрема зброю та побутові речі кочового народу. Всупереч правилам імператорської комісії, дослідник не віддав артефакти до Петербурга, а залишив їх в Україні.  

Палац Миклашевських у Біленькому, Запорізька обл

Садиба Миклашевських пережила більшовицьку революцію, Другу світову війну, але сьогодні знаходиться під загрозою руйнації, бо стоїть за 20 км від тимчасово окупованого Енергодара.  

3D модель маєтку в Біленькому

Які таємниці князівського роду Радзивілів приховує Олицький палац, чи правда, що його атакував гетьман Богдан Хмельницький, та як Андрію Миклашевському вдалося відшукати та вберегти від російських імперців безцінні скарби скіфів – дізнавайтесь у проєкті «Українські палаци. Золота доба».

Шеф-сценарист проєкту: Руслан Шаріпов. Режисерка: Дарія Саричева. Продюсери: Станіслав Зурахов, Анна Шмуляр, Юліан Акулов.

Другий сезон історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Таємничий череп із Китаю віком 1 мільйон років може належати до роду «людини-дракона»
Таємничий череп із Китаю віком 1 мільйон років може належати до роду «людини-дракона»

Нещодавно вчені реконструювали череп і зробили сенсаційну заяву…

Історії маленьких українців, які змінюють Україну та світ – у новому випуску «Загубленого світу»
Поєднував птахів і рептилій: вчені дослідили унікальні скам'янілості динозавра зі «скляною» шкірою
Читати більше