Ми звикли сприймати монети як металеві та круглі, але…
Металеві монети здаються незмінними символами стабільності. Але історія показує, що у складні часи гроші могли мати зовсім інший вигляд. Їх виготовляли з паперу, картону, пластика, а іноді навіть із вугілля. Усе це було відповіддю на виклики кризи та нестачу традиційних матеріалів. Одним із найбільш цікавих прикладів є картонні монети, які використовувалися у XVI столітті під час облоги голландського міста.
«Монета не завжди повинна бути круглою чи металевою. Під час криз люди виготовляли гроші з найрізноманітніших матеріалів. Наприклад, у 1576 році в одному із голландських міст, яке потрапило в облогу, місцеві карбували штемпелями картонні кружечки. Вони використовувалися як гроші під час облоги, а згодом їх обмінювали на повноцінну валюту», - розповів доктор історичних наук Андрій Бойко-Гагарін.
Цікаво, але на початку 20-го століття Україна стикнулася з проблемою відсутності обладнання для карбування монет. Для вирішення цієї проблеми керівництво щойно створеної УНР намагалося закупити устаткування в Німеччині, але через логістичні труднощі, викликані війною, це зробити не вдалося. Тому було прийнято рішення друкувати монети на бланках для марок.
Більше про це розповів дослідник історії Акім Галімов у відео:
Читай також: