У Чернігові розкопали унікальну історичну знахідку

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

Можливо, що саме на тому місці колись і виникли перші поселення, які за багато століть перетворилися на сучасний Чернігів.

Археологи у Чернігові відшукали давній семиярусний цвинтар. Він не був позначений на жодних тодішніх картах міста. Знайдене на Єлецькій горі християнське кладовище сформувалося ще після нашестя монголів. Невідомий цвинтар розкопали під стінами Єлецького монастиря 12-го сторіччя, але це не релігійні поховання, а простих містян.

Кожна розкопана яма – це могила, яка нашаровувалася або перекривала одна одну. Поховано їх орієнтовно у 16 сторіччі, кажуть археологи. Найдавніші знайдені рештки історики відносять до післямонгольських часів.

У Британії з церкви викрали колекцію людських черепів

У цих людей, останки яких розкопали, не було карієсу. В це важко повірити, але навіть жодних натяків, зуби рівні і білі. Водночас поміж знайдених артефактів жодного предмету для гігієни зубів. Поміж дорослих знайдено і дитячі рештки.

А от артефакти відносять до 10-го сторіччя – до цвинтаря тут було давньоруське поселення. Серед знахідок не лише звичайні побутові речі, а й навіть кістка для азартних ігор.

Студенти-історики акуратно, щоб не пошкодити рештки, розкопують могили, інакше втратиться вся історична достовірність.

На цьому пагорбі вже копали кілька разів, і в минулому сторіччі, і в цьому. А повернулися до розкопок, щоб не втратити те, що сховано там у землі, оскільки схили постійно руйнуються, і цей пагорб може будь-якої миті опинитися унизу.

Історичну знахідку на власні очі бачив Спецкор на 2+2  .

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше