15 12 2016

Скіфські артефакти повернуться до України

понеділок - п'ятниця
18
15

Спецкор

Суд Амстердаму постановив повернути скіфські скарби не до окупованого Криму, а до України.

Древні скіфські скарби – близько півтисячі цінних артефактів, серед яких є золото, коштовне каміння та зброя, – що були вивезені з кримських музеїв, знаходились у Нідерландах у той час, коли Росія анексувала півострів. Згідно з конвенцією ЮНЕСКО, окружний суд Амстердаму прийняв рішення повернути скарби до України, а не до окупованого Криму.

"Крим не є суверенною державою. Автономна республіка Крим також не є суверенною державою, тому вони мають бути повернуті державі Україна", – прокоментувала таке рішення Іллія Білдербек, суддя окружного суду Амстердама.

Це підтвердили і в Україні, за словами Світлани Фоменко, заступника Міністра культури України: "Коли Крим буде деокуповано, звичайно, ці предмети повернуться туди, де вони зберігались, але на сьогодні це є неможливим. Музеї не існують за українським законодавством, вони є фантомами".

У Росії готуються оскаржити рішення суду.

Коли артефакти повернуться до України та наскільки може затягнутися судовий процес, дізнавайтеся у Спецкор на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії

Військові капелани, які раніше підтримували воїнів лише на волонтерських засадах, відтепер офіційно працюватимуть на Сході. 

У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США
У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США

Цей забіг - один із наймасштабніших на планеті, щороку у ньому беруть участь понад 30 тисяч учасників бойових дій з усього світу. 

"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону
"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону

У чоловіка не працюють спина, ноги та трицепси, і тільки завдяки силі одного біцепса кистей рук та власній наполегливості він завершив довжелезну дистанцію в 228-м кілометрів триатлону Ironman.