На Одещині дитина провалилася в катакомби

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

Лиш дивом дитина не загинула. Місцеві звинувачують владу, яка впродовж двох місяців так і не спромоглася ліквідувати діру в дорозі.

Струс мозку, травма підборіддя та подряпини – так закінчилась звичайна поїздка на велосипеді для 9-річного Максима. Хлопчик упав у яму, яка утворилася на центральній вулиці села Холодна Балка через руйнування підземних виробок, більш відомих як одеські катакомби. Яма завглибшки шість метрів утворилась ще два місяці тому, провалля огородили автомобільними шинами, але напередодні хтось скинув їх у яму. На щастя, саме вони і пом’якшили падіння дитини.

Ще одне провалля – просто на подвір’ї однієї з жителів села. Жителі Холодної Балки твердять: під землю провалюються вже навіть шматки городу.

Одеські катакомби – один з найбільших у світі лабіринтів підземних виробок. Тут видобували ракушняк на будівництво Одеси. Довжина катакомб – майже 3 тисячі кілометрів. Вони простягнулись від Холодної Балки до передмістя Одеси, а також проходять під самим місто в районі Молдованки.

У Пісках не припиняється канонада

Катакомби руйнуються по всій території, де колись під землею добували черепашник. Провалів вже з десяток, кажуть фахівці. І якщо за містом вони утворюються здебільшого на городах та подвір’ях, то в самій Одесі – просто на міських вулицях. Так, наприклад, нями просів ґрунт під вантажівкою у місцевому парку.

За останні півстоліття ще й підземні води піднялися майже на три метри, зокрема завдяки незаконному зливанню нечистот у приватному секторі.

Просто засипати такий провал не вийде, потрібно укріплювати та перекривати підземні ходи, тому в місцевому бюджеті терміново шукають гроші на ремонт. Бо такі масштабні підземні роботи обіцяють бути вартісними.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше