30 03 2017

Міноборони відмовляється допомогати родині загиблого бійця АТО

понеділок - п'ятниця
18
15

Спецкор

Сім'я загиблого бійця АТО вже понад два роки намагається отримати допомогу від оборонного відомства.

Міністерство оборони відмовляється виплачувати одноразову грошову допомогу родині загиблого учасника АТО. На страшну недугу – пневмонію – чоловік захворів на війні, та одразу після цього його відрахували з лав Збройних сил України. Від хвороби боєць помер, але його сім'я – дружина та малолітні діти – залишилися самі, без жодних прав та жодної допомоги.

"Є відповідний висновок військово-лікарської комісії, де написано, що захворювання пов'язане із військовою службою. Він був у статусі військово-зобов'язаного, тому жодних колізій не може бути", – коментують ситуацію у військовій прокуратурі.

Дві інстанції виступають на користь позивачів, тому є надія, що справа врешті-решт буде переглянута. Такий випадок не є поодиноким. Юристи-волонтери зафіксували ще три родини, які мають схожу ситуацію. Це дає право вносити певні зміни до чинного законодавства. Наразі новий закон перебуває на стадії розгляду, як запевняють правозахисники.

"Фактично, це люди, які ще у більш вразливому становищі знаходяться, ніж ті сім'ї, де чоловік помер на війні чи від поранення", – підкреслює Леся Василенко, голова ГО "Юридична сотня".

Чому у Міноборони ігнорують тих, кого самі ж відправляли на передову, розкаже Спецкор на 2+2. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Команду Спецкору та ТСН відзначено почесними державними нагородами
Команду Спецкору та ТСН відзначено почесними державними нагородами

Руслан Ярмолюк отримав нагороду за значний особистий внесок у розвиток телебачення, радіомовлення і зв'язку в Україні.

Європейські астрономи знайшли планету, яка за своїми кліматичними умовами дуже нагадує Землю
Європейські астрономи знайшли планету, яка за своїми кліматичними умовами дуже нагадує Землю

12-ть років учені спостерігали за екзопланетою "Росс-128", яка розташована лишень за якихось 11-ть світлових років від Землі. І дійшли висновку: умови для життя там, принаймні температурні, цілком підійдуть землянам.

Звільнити всіх українців з полону окупантів до нового року вимагає Україна
Звільнити всіх українців з полону окупантів до нового року вимагає Україна

Звільнити українців з ворожого полону до Нового року – на такий успіх переговорів з бойовиками розраховують в Україні. Кількість бранців лише зростає, заявляє Ірина Геращенко.