30 03 2017

Міноборони відмовляється допомогати родині загиблого бійця АТО

понеділок - п'ятниця
18
15

Спецкор

Сім'я загиблого бійця АТО вже понад два роки намагається отримати допомогу від оборонного відомства.

Міністерство оборони відмовляється виплачувати одноразову грошову допомогу родині загиблого учасника АТО. На страшну недугу – пневмонію – чоловік захворів на війні, та одразу після цього його відрахували з лав Збройних сил України. Від хвороби боєць помер, але його сім'я – дружина та малолітні діти – залишилися самі, без жодних прав та жодної допомоги.

"Є відповідний висновок військово-лікарської комісії, де написано, що захворювання пов'язане із військовою службою. Він був у статусі військово-зобов'язаного, тому жодних колізій не може бути", – коментують ситуацію у військовій прокуратурі.

Дві інстанції виступають на користь позивачів, тому є надія, що справа врешті-решт буде переглянута. Такий випадок не є поодиноким. Юристи-волонтери зафіксували ще три родини, які мають схожу ситуацію. Це дає право вносити певні зміни до чинного законодавства. Наразі новий закон перебуває на стадії розгляду, як запевняють правозахисники.

"Фактично, це люди, які ще у більш вразливому становищі знаходяться, ніж ті сім'ї, де чоловік помер на війні чи від поранення", – підкреслює Леся Василенко, голова ГО "Юридична сотня".

Чому у Міноборони ігнорують тих, кого самі ж відправляли на передову, розкаже Спецкор на 2+2. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії

Військові капелани, які раніше підтримували воїнів лише на волонтерських засадах, відтепер офіційно працюватимуть на Сході. 

У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США
У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США

Цей забіг - один із наймасштабніших на планеті, щороку у ньому беруть участь понад 30 тисяч учасників бойових дій з усього світу. 

"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону
"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону

У чоловіка не працюють спина, ноги та трицепси, і тільки завдяки силі одного біцепса кистей рук та власній наполегливості він завершив довжелезну дистанцію в 228-м кілометрів триатлону Ironman.