Про масштаби біди та про те, чи існує дієвий метод порятунку українських лісів, розкаже Спецкор на 2+2!
Короїди, блискавично розмножуючись, наступають. Шкідники розміром по два міліметри просто під корінь знищують сторічні хвойні дерева. Скільки саме насаджень уразив короїд, достеменно сказати важко, але 400 тисяч гектарів лісів в Україні вже висохло- це 4% усіх лісових насаджень. Найбільше потерпають ліси Волинської, Житомирської. Львівської, Черкаської та Рівненської областей. Причина висихання, зокрема, і короїд.
Руді плями на зеленому тлі – це вже мертві дерева, хоча лише кілька тижнів тому тут могло і не бути жодних ознак хвороби. Вихід тільки один – санітарне вирубування.
По низу стовбура ніколи не скажеш, що дерево мертве. Але якщо подивитися на крону, вона не просто суха – стовбур посинів, бо одночасно із короїдами дерево заражається і грибком. Чим ближче до вершини, тим більше ходів короїдів.
Херсон потерпає від жахливого смороду
Лісники на місцях, де осіли короїди, розвісили пастки. Принцип їхньої роботи простий: на запах, розрахований на конкретного шкідника, сповзаються короїди і у пастці гинуть. Але вони радше для моніторингу ситуації.
Короїди різних видів були завжди, але останнім часом їхня популяція стала просто загрозливою для лісів. Нашестя короїдів пов’язують зі зміною клімату. Внаслідок глобального потепління та зменшення ґрунтових вод дерева слабшають і втрачають опір до заселення шкідниками.
Комаха швидко розмножується, і за кілька місяців навколо осередків короїда гине ще кілька десятків дерев. Хімією короїда не знищити, бо він ховається під корою, тому всі сподівання лісників на біологічну зброю – до уражених дерев підсаджуватимуть мурахожука, який має знищити шкідників.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.