Мікроорганізми еволюціонували під тиском людини…
Шведські вчені знайшли мікробів, які еволюціонували, щоб їсти пластик. Дослідники вивчили 200 мільйонів генів мешканців ґрунту і океану. Серед них вони знайшли 30 тисяч різних ферментів, що можуть перетравити 10 типів пластику.
«Ми знайшли численні докази, які підтверджують факт, що потенціал глобального мікробіому до деградації пластику сильно корелює з вимірюванням забруднення пластиком навколишнього середовища. Це значуща демонстрація того, як навколишнє середовище реагує на тиск, який ми на нього чинимо», – розповідає Олексій Железняк, професор Чалмерського технічного університету в Швеції.
Ґрунт для дослідження відбирали у 38 країнах. У ньому знайшли 18 тисяч ферментів, що розкладають пластик: майже половину виявили у пробах, відібраних з різних глибин океану. За словами вчених, близько 60% нових ферментів не вписуються в жодні з нині відомих класів.
Якими будуть наступні кроки вчених? Чи допоможуть мікроби у боротьбі за збереження екології? Більше подробиць про сенсаційне відкриття – дивись у сюжеті «Секретних матеріалів» просто зараз:
Дивись також:
- Покрив триповерховим матом: як Порошенко тікав від слідчих ДБР
- Легендарний потяг з романів Агати Крісті повертається: скільки коштуватиме квиток
- Чому у Японії безслідно зникають люди?
Більше новин – у проєкті телеканалу 2+2 «Секретні матеріали», з понеділка по п’ятницю, о 17:55. Не пропусти!