Топ організмів, які не старіють

Затерянный мир
Поделиться в социальных сетях:

Довге життя без старіння – мрія кожної людини. Загублений Світ підготував добірку неймовірних видів організмів, які здатні завжди лишатися молодими.

Старіння починається через те, що клітини втрачають здатність до регенерації. Однак деякі організми на нашій планеті грають за іншими правилами і фактично є безсмертними. Топ неймовірних видів, які здатні завжди лишатися молодими.

  • 6 місце: Лобстер.

Більшість тварин, одразу ж після настання статевої зрілості, починають страждати від наслідків старіння, але не лобстери. Вони продовжують рости, не втрачають активності та можливості до розмноження. Все це, через особливий фермент, що допомагає організму створювати здорові клітини. Основна причина смерті лобстерів – вилов людьми. У природі їм загрожують щонайбільше інфекції після пошкодження раковини. Вчені запевняють, що у ідеальних умовах – лобстери безсмертні. Відомі випадки, коли у морі виловлювали лобстерів, яким було понад 100 років.

  • 5 місце: Безсмертні медузи.

Дорослі представники виду Turritopsis Nutricula здатні створювати колонії власних клонів. Після травми, хвороби, або коли середовище стає незручним для них, ці маленькі медузи перетворюються у поліп. І з нього згодом з’являються клони. Ця метаморфоза може бути нескінченною. Вбити таку медузу може лише хижак.

  • 4 місце: Карпи Кої.

Карпи Кої найчастіше живуть по 50 років. Неймовірно, але життя цим строкатим рибам продовжили люди. Спочатку їх вирощували у Японії у чистих та просторих ставках. У 50-их роках 20 століття вони потрапили до Америки та Європи і стали предметом пристрасного колекціонування. Колекція Кої досі може коштувати не менше колекції полотен видатних митців. Задокументовано, що рибина Ханако у японській родині Кошихара дожила до 226 років.

  • 3 місце: Гігантські Сейшельські черепахи.

Ці тварини – одні з найвідоміших довгожителів. У неволі їх середня довжина життя – 150 років. Рекордсменом по віку стала черепаха Адвайта. Вона дожила у зоопарку Калькутти до поважних 256 років. Крім того, цей вид вважається ще й одним із найдавніших на планеті. Вік найстарших знайдених решток Сейшельських черепах – 220 мільйонів років.

  • 2 місце: Антарктична губка.

Ми можемо тільки позаздрити довголіття мешканців акваторії Антарктиди. Екстремальний холод, який міг би вбити будь-яку іншу істоту, у кілька разів подовжив життя місцевих мешканців. Їхній секрет – уповільнений метаболізм. Найстарішій із антарктичних тварин, знайдених неподалік української станції Академік Вернадський, – 1500 років. Антарктична губка – довгожитель із довгожителів. Варто зазначити, що через низьку температуру, і росте вона дуже повільно.

  • 1 місце: Колонія дерев Пандо у Юті.

Переможцю нашого топу понад 80 000 років. І дивовижно те, що це насправді один організм. Дерева у колонії не тільки пов’язані однією кореневою системою, але і генетично однакові. В ідеальних умовах, стверджують вчені, цей організм може жити вічно, нескінченно пророщуючи все нові і нові дерева.

Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

2+2 и другие каналы 1+1 media без ограничений: к Пасхе Киевстар ТВ предоставляет свободный доступ к платформе
Маленькая страна, большая сила: врачи с Тайваня присоединились к украинской борьбе
Маленькая страна, большая сила: врачи с Тайваня присоединились к украинской борьбе

70 добровольцев захотели ехать в Украину, однако взять возможно было не всех…

Алюминий в древней могиле и рентген императора, жившего 2000 лет назад: тайные знания исчезнувших цивилизаций
Девочка в хрустальном гробу: идентифицировали старинную детскую мумию, найденную в гараже в Калифорнии?
Новый фейк от российской пропаганды – в Украине появились люди-биодроны с чипами в голове, которыми руководит СБУ
«План Маршала»: как восстановление Европы после Второй мировой войны повлияло на современную архитектуру?
Узнать больше