Чому знову відклали створення музею на Поштовій площі?

Спецкор
Поделиться в социальных сетях:

Минулого тижня Верховна рада ухвалила постанову про збереження пам’ятки дванадцятого сторіччя, на місці якої хотіли побудувати торговельний центр. Але депутатського рішення столичним чиновникам недостатньо, вони знову тягнуть час.

Будівельний майданчик на Поштовій площі у Києві вже встиг зарости – роботи зупинили рік тому, аби працювати могли археологи. Тут, під землею, вони знайшли цілу вулицю дванадцятого сторіччя.

Археологічна пам’ятка знаходиться поруч із колонами, зведеними задля побудови торговельного центру, прихована від сторонніх очей. Сховали її після заборони археологічних досліджень.

У печері, яка мала б стати мінус першим поверхом торговельного центру, з бетону також стирчить старе дерево – ймовірно, частина портових споруд 18 сторіччя.

Чиновники сваряться, кому має належати земля і що робити з інвестором, який не відмовляється від ідеї будівництва, і на різні голоси повторюють те саме: тут має бути музей. Тим часом грибок і вода знищують прадавню кераміку, скаржаться вчені.

Біля Дніпра у полі знайшли сотні мільйонів гривень

Рік тому у мерії казали те саме, однак на сесіях Верховної Ради депутати ухвалювали половинчасті рішення. І нарешті проголосували за міжнародне оцінювання території та архітектурний конкурс.

Але чотири дні тому постанову про створення музею на Поштовій площі несподівано ухвалила Верховна Рада. Здавалося б, цього разу все вирішено. Але насправді ж бюрократична машина зайшла на чергове коло: Рада звернулась до уряду, аби внести Поштову площу у реєстр національних пам’яток. А з Кабміну знову написали у КМДА. Там відповіли, що розглянути питання спочатку має Консультативна рада про управління охорони пам’яток, де всі у відпустках і з’являться не раніше 19 липня.

А доти активісти вирішили нікуди з Поштової не йти, живуть у сусідньому зі знахідкою будиночку.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 
Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?
Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?

На этот вопрос дает ответ исследование, проведенное группой ученых из разных уголков мира…

Золотая эпоха пгт Олыка на Волыни: когда-то поселок по размерам, торговле и науке не уступал Киеву
«Затерянный мир» расскажет, как кибервойска держат цифровую безопасность Украины
От Киевской Руси до современных боевых действий: как река Ирпень снова стала защитной линией Киева?
Восстанавливает осязание людей с ампутированными конечностями: как работает инновационный протез с датчиком температуры?
«Жители элитной рублевки остались без отопления»: фейки рф о «замерзающей Европе» стали реальностью для россиян?
Узнать больше