Сірий кардинал АП: звідки в Кононенка імунітет на звинувачення Абромавичуса?

Распространить в социальных сетях:

Ляпас, нанесений Абромавичусом сірому кардиналу БПП Ігорю Кононенку, виявився і ляпасом всій системі боротьби з корупцією в країні. "Українські сенсації" на 2+2 показали антикорупційний чиновницький рай.

Після заяви Абромавичуса посли країн G-7 стали вимагати зустрічі з представниками української влади. Звичайно все це не через самого міністра економіки, а через гроші. Адже по закінченню Революції США і Європа виділили Україні тільки в 2014 році більше 10 млрд доларів.

"Всі антикорупційні реформи відбулися тільки через те, що громадські організації, журналісти і міжнародна спільнота змусили українську владу їх зробити," - переконаний голова "Центру протиції корупції" Віталій Шабунін.

Найвищий корупційний скандал уже вилився в те, що МВФ призупинив черговий транш 17-мільярдної кредитної лінії. Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський на дипломатичній мові пояснив, що подальше кредитування України під великим знаком питання. Західні донори давно чекають від української влади рішучих кроків, а за фактом отримують тільки рішучі заяви.

"Індульгенції за корупцію тепер не видають. "Парасольок" щодо захисту тих чи інших корупційних схем в Україні не існує", - заявляв президент Петро Порошенко. А виявилось, таки існує.

Корупційний скандал, який затіяв міністр економіки Абромавичус, так і не призвів до складення повноважень першим заступником голови БПП Ігорем Кононенком. В президенській фракції в парламенті знайшлося лише 8 голосів проти Кононенка, а сам він не захотів складати повноваження. Для більшості депутатів страх, можливість прибутку, і слово старших товаришів виявилися важливішими за декларативну боротьбу з корупцією. Сірий кардинал влади став для Адміністрації Президента незамінним, занадто багато на ньому зав'язано.

В західних державах звинувачені в корупції політики йдуть у відставку, в Україні – навпаки. У відставку йде обвинувач, а той, кого звинувачують, залишається при владі. Відбувається так тому, що довести політичну корупцію в Україні практично неможливо.

"Епізоди, озвучені Айварасом, дуже важко довести в суді. Виходить слово Айвараса проти слова Кононенка. Для кримінального процесу це не доказ, - пояснює голова "Центру протиції корупції" Віталій Шабунін. – Це б можна було довести, якщо б телефонні розмови Айвараса і Кононенка до цього записувалися. Але це можна було б зробити лише в рамках оперативно-розшукових справ".

Чому не працюють антикорупційні структури в Україні – дивіться у відео програми "Українські сенсації" на 2+2.

Більше про скандал і відставку Айвараса Абромавичуса – нові факти, конкретні суми, назви підприємств, імена та прізвища - у розслідуванні журналістів "Люстратор 7.62" сьогодні у середу 10.02.2016 о 19:20 в ефірі 2+2. Не пропустіть!

Распространить в социальных сетях:

Последние новости

Читать больше