Білоцерківчани відвоювали 200 гектарів землі для учасників АТО

Дембель
Білоцерківчани відвоювали 200 гектарів землі для учасників АТО
Поделиться в социальных сетях:

Жителі Білої Церкви, сини та чоловіки яких є бійцями АТО, стали яскравим прикладом того, як можна отримати законний шматок землі від держави. За право на землю їм довелось повоювати і на мирній Україні, але зусилля, однозначно, того варті.

Громадська організація "Рада матерів та дружин учасників АТО", здавалося б, зробила все необхідне для того, щоб їхні родичі, які повернуться з фронту, мали де будувати нове мирне життя. Місцева влада обіцяла бійцям земельну ділянку у мальовничому місці поруч із дендропарком "Олександрія", але потім виявилось, що земля перебуває у користуванні Академії аграрних наук України. Таким чином, місцеві органи влади не мали права віддавати ці гектари бійцям.

Родичі учасників АТО не склали рук і почали ретельно вивчати документи. У результаті з'ясувалось, що юридично земля вільна. Ділянка тільки використовувалась Академією аграрних наук України, а не булаїї власністю. Це дало повне право родинам бійців претендувати на землю у 180 гекстарів, 123 з яких будуть відведені на житлові будинки та подвір'я – це по 10 соток на 1233 учасника АТО.

"В нас тут є відведена земля на садочокі школу. Заплановано будівництво церкви, такожбуде медична амбулаторія. Територія вже навіть поділена на вулиці – справжні великі вулиці, а не маленькі проїзди" - розповіла мама захисника та голова громадської організації "Рада матерів та дружин учасників АТО" Олена Лісовенко.

Спеціальна державна програма підтримки сільського населення виділила 40 млн. грн. на пільгові кредити під 3% річних для бійців АТО. Тому всі бійці, які хочуть будувати житло на цій землі,  зможуть отримати лише по 32 442 грн. у кредит.

"Я вже є офіційним власником. Чекаємо тільки, коли буде розмітка. Обіцяють з дня на день. І все – земля наша. Не хочеться хоромів. Просто свій невеличкий куточок", -  поділився з журналістами  демобілізований Василь Кукла.

Біла Церква стала яскравим прикладом того, як родини учасників АТО відвойовують право своїх синів та чоловіків на землю. Цей приклад не єдиний, тому що у розробці ще три схожих проекти.

Соціальний проект телеканалу "2+2" Дембель виходить в ефірі щонеділі о 15:00. В кожному випуску ми підіймаємо питання, з якими стикаються  демобілізовані учасники АТО, і  розповідаємо як вийти із ситуації, що склалася.

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Удивительная история спасения: 20-летняя женщина – единственная, кто выжил в авиакатастрофе, упав с 5200 метров
Украинская природа в огне войны: россия уничтожила часть уникальной экосистемы Украины
Тайны строительства пирамид: уникальный 4500-летний папирус описывает, как кормили работников и транспортировали блоки
Свинцовая грамота XII в., написанная на украинском: реальные свидетельства о древности украинского языка
Ярослав Шахторин рассказал, как «сорвал горло» во время ссоры актеров на съемочной площадке сериала «Друзі»
Ярослав Шахторин рассказал, как «сорвал горло» во время ссоры актеров на съемочной площадке сериала «Друзі»

Новый приключенческий сериал «Друзі» выйдет на канале 2+2 уже 24 февраля…

Религиозные праздники – день рождения Зеленского и день Святой Джавелины: в россии создали фейковый календарь ПЦУ
Узнать больше