Проблема забруднення навколишнього середовища пластиком за останні роки набула глобальних масштабів. Птахи, риби та тварини, що живуть поруч з водним середовищем, схильні до її впливу. Зараз вчені вирішили з'ясувати, наскільки широко пластик може поширитися в фауні.
В Індії будують дороги з пластикового сміття
Дослідники з Університету Редінга (Великобританія) провели експеримент з личинками комарів Culex pipiens і виявили, що ті навчилися їсти мікропластік, який залишається навіть у дорослих особин.
Професор Аманда Каллаган та її колеги відібрали 150 личинок москітів. Вони помістили їх у водне середовище, в якому знаходився мікропластік – крихітний пластиковий бісер різної величини. Потім випадковим чином вони відібрали 15 індивідів і перевірили в них зміст пластика. В середньому в кожній личинці знайшлося три тисячі кульок розміром 0,002 міліметра.
Японські вчені виявили мікроорганізми, котрі здатні їсти пластик
У другій стадії експерименту вони дочекалися, коли личинки перетворяться на літаючих комарів, і повторно відібрали 15 випадкових особин. У них також знайшли пластик, але в набагато меншому обсязі. В середньому москіти носили в собі по 40 кульок.
У Таїланді морська черепаха померла від пластику
Професор Каллаган зазначила, що так розвиваються личинки багатьох інших літаючих комах, які теж можуть постраждати від згубного впливу пластику. За її словами, пластик здатний мігрувати в організми інших тварин: птахів, кажанів і павуків. Можливо, він пошириться далі по харчовому ланцюжку.
За матеріалами Naked Science