Останнім часом у океані стало більше пластика, ніж риби, і це змусило владу в Індії задуматися про способи його утилізації.
В Індії знайшли незвичне та корисне застосування пластиковому сміттю з океану: його використовують як матеріал для будівництва доріг. Про це повідомляє National Geographic.
Для цього було запозичено голландську технологію PlasticRoad. Відповідно до неї, автомобільна траса збирається з пластикових модулів, здатних витримати таке саме навантаження, що й звичайний асфальт. При цьому вони легше, ніж звичайне покриття, їх легко транспортувати, а ґрунт під такими модулями менше схильний до осідання.
Подрібнений пластик змішують і плавлять при температурі близько 170° C, потім туди додають гарячий бітум. Готовий матеріал укладають, як звичайний асфальт.
Вареники врятують людство від глобального потепління
Серед плюсів цього матеріалу також дешевизна, довговічність та швидкість створення з нього конструкцій. А після закінчення терміну служби модулі можна переробляти і знову використовувати.
За 2017 рік в Індії було прокладено близько 100 000 км доріг з переробленого пластику.
Тепер все сміття, яке виловлюють рибалки, поставляється в центри переробки. На сьогоднішній день вже виловили з океану 65 тонн пляшок, пакетів та інших пластикових предметів.