Цвіль, дріжджі і кишкова паличка: що вчені знайшли у звичайних рушниках

Науковці запевняють, що домашні рушники, які висять у кожного у ванній кімнаті, є чи не найбруднішим місцем у домі. І порівнюють їх багаторазове використання із тим, що ви засунете руку до унітазу.

Основна причина того, що рушники потрібно часто прати, полягає в тому, що вони забезпечують вологе, темне та пористе середовище – ідеальне місце для розмноження бактерій. Навіть, якщо використовується тільки протягом декількох днів, більшість рушників дають позитивний результат тесту на мікроби, такі як цвіль, дріжджі і кишкова паличка.

Приблизно через два дні, якщо ви витерли обличчя рушником, то, ймовірно, ви отримаєте більше кишкової палички на обличчі, ніж якщо ви застрягли головою в туалеті.

Герба, мікробіолог

Ви можете не захворіти, скориставшись рушником протягом двох тижнів, але це неважливо. Ви одягли б брудну нижню білизну після того, як приймете ванну? Це дуже схоже на те, що відбувається після кількох витирань рушником.

Філіп Тіерно, мікробіолог, клінічний професор патології та мікробіології в Медичній школі Нью-Йоркського університету

Мікробіологи радять прати рушники кожні два дні. Американський інститут Чистоти дає трохи більше свободи дій, рекомендуючи прати рушники після трьох або чотирьох звичайних застосувань і дозволили їм повністю просохнути, перш ніж використовувати їх знову.

Більше читайте на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Центральный государственный исторический архив во Львове хранит бесценные свидетельства прошлых поколений украинцев – метрические книги с датами рождения, браков и смертей.
11052025
Пожалуй, каждый из нас хотя бы раз в жизни испытывал это странное, почти мистическое ощущение – дежавю.
Представьте себе место, где люди живут почти сто лет, сохраняя не только ясность ума, но и активность, которой позавидовали бы гораздо более молодые…
Вы знали, что в величественном Спасо-Преображенском соборе, до сих пор скрывается артефакт, который видел еще зарождение Киевской Руси?
10052025
Это истории, передаваемые из уст в уста, часто с элементами ужаса, тайны или непостижимого.
Знали ли вы, что за право владеть костями святых шли настоящие войны, а сами мощи расчленяли и продавали как обычный товар?