Правда про передачу Криму: як насправді півострів став частиною України?

Обережно! Фейк
Правда про передачу Криму: як насправді півострів став частиною України?
Поширити в соціальних мережах:

Росіяни намагаються змінити історичні факти…

Міф про те, що Хрущов, нібито, в стані алкогольного сп'яніння, як розповідає путін, суто з власної ініціативи віддав Крим українцям, так укорінився серед росіян, що буквально закарбувався в них у підсвідомості. Але насправді ситуація виглядала далеко не так, як люблять розповідати у кремлі.

Крим перебував у катастрофічному економічному становищі. У 1944 році з нього було депортовано більшість місцевого населення, а на їхні місця заїхали росіяни. Землі, залишені після депортації, не були ефективно використані, адже російським колонізаторам було невтямки, як господарювати в такому кліматі й культурі.

Під кінець 1953 року Крим перебував у руїнах. Лише три з 30 колгоспів змогли хоч якось засіяти поля і отримати врожай. Головні галузі економіки, такі як садівництво, тваринництво, виноградарство і виноробство, перебували в глибокому занепаді.

Одного разу Хрущов особисто вирушив до Криму, щоб оцінити ситуацію. Його шокувало те, що він побачив: земля висохла, селища пустіли, а прибулі з росії переселенці були безпорадні і марні для півострова.

У 1954 році президія Верховної Ради Української РСР прийняла одностайне рішення передати Крим до складу Української РСР. Офіційною причиною були «спільність економіки, територіальна близькість та культурні зв'язки».

Отже, передача Криму Україні була обґрунтована й не виникла спонтанно. Це був крок до реабілітації території, яка перебувала у кризовому стані. Міф про те, що Хрущов подарував Крим Україні, не відповідає реальності і є результатом спроби спростувати історичні факти.

Більше подробиць – у проєкті «Обережно! Фейк» просто зараз:

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Обережно! Фейк» в ефірі 2+2 щопонеділка о 18:00!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше