Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Зразок мінералу, який 175 років у музеї Лондона вважали агатом, виявився яйцем динозавра

Зразок мінералу, який 175 років у музеї Лондона вважали агатом, виявився яйцем динозавра
Поширити в соціальних мережах:

Мінерал розміром близько 15 сантиметрів, знайдений у центральній Індії…

У 1883 році екземпляр агату був зареєстрований у мінералогічній колекції музею природної історії у Лондоні. Мінерал розміром близько 15 сантиметрів, знайдений у центральній Індії, вирізнявся своєю майже ідеально сферичною формою та красивою, світло-рожевою та білою смугами у середині. Але нещодавно з’ясувалося, що цей зразок має інше значення. Один із кураторів мінералів музею Робін Хансен одного разу відвідав виставку мінералів у Франції і там зрозумів, що їхній агат насправді яйце динозавра. По це пише The Natural History Museum, London.

«Поки я оглядав виставку, мені показали агатизоване яйце динозавра, яке було сферичним, з тонкою шкіркою та темним агатом посередині, — згадує Робін. – Це був момент, коли я подумав: «Зачекай, це дуже схоже на те, що ми щойно виставили в музеї!»

Щойно повернувшись, Робін відніс зразок мінералу до експертів з музею динозаврів, професора Пола Барретта та доктора Сюзанни Мейдмент. Після більш детального огляду вони обоє погодилися, що зразок мав правильні розмір і форму, а тонкий шар навколо агату схожий на мушлю. Ґрунтуючись на знаннях про те, де був зібраний зразок, його вік (приблизно 67 мільйонів років) і загальні характеристики, вони були майже впевнені, що це – яйце динозавра. Найпоширенішими динозаврами, що жили в Індії на той момент, були титанозаври.

«Цей екземпляр є чудовим прикладом того, чому музейні колекції такі важливі, — пояснює Робін. – У 1883 році він був правильно ідентифікований і занесений в каталог як агат, використовуючи наукові знання, доступні на той час. І тільки зараз ми визнали, що цей зразок має щось особливе — агат заповнив цю сферичну структуру, яка виявилася яйцем динозавра».

Робін вирішив простежити походження зразка. Як виявилося, його знайшов Чарльз Фрейзер, який жив в Індії між 1817 і 1843 роками. Ці дати дуже значні, тому що це означає, що агат із лондонського музею відшукали принаймні за 80 років до того, як яйця динозаврів були вперше науково визнані, і, можливо, навіть до того, як з'явилося саме слово «динозавр».

Читайте також:

Фото: The Natural History Museum, London

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дипломатична хитрість: як Польща відреагувала на нові абсурдні звинувачення у свій бік від рф?
Галюциногенні рослини та людські рідини: вчені розкрили секретні інгредієнти стародавніх коктейлів
Ще один гелікоптер і 800 окупантів перетворилися на сміття на українській землі: бойові втрати ворога станом на 6 червня
Потужність мистецтва: українські актори показують жахи війни у захоплюючій п'єсі в Європі
Потужність мистецтва: українські актори показують жахи війни у захоплюючій п'єсі в Європі

Вони перенесли свій досвід війни на сцену в одному з Данських театрів…

Спів під обстрілами: 7-річна Амелія піднімала дух наляканих киян під час обстрілів у бомбосховищі ВІДЕО
Єдиний, унікальний та неповторний: на Харківщині умільці власноруч зібрали трактор з купи непотрібних запчастин
Єдиний, унікальний та неповторний: на Харківщині умільці власноруч зібрали трактор з купи непотрібних запчастин

З чого складається диво-техніки, а також – як проходили перші випробування?..

Читати більше