Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Знайдена в неандертальській печері дитина, якій близько 45 000 років, належала до невідомої людської лінії

Знайдена в неандертальській печері дитина, якій близько 45 000 років, належала до невідомої людської лінії
Поширити в соціальних мережах:

Печера Гротт-дю-Ренн є одним з найцікавіших місць палеоліту в Європі…

Серед останків неандертальців, які мешкали в печері у Франції, дослідники знайшли стегно сучасної людської дитини, пише видання Iflscience. Однак, помітивши відмінності між стародавньою клубовою кісткою та кісткою новонароджених, автори нового дослідження, опублікованого в журналі Scientific Reports, стверджують, що немовля може представляти раніше невідому ранню лінію Homo sapiens.

Печера Гротт-дю-Ренн є одним з найцікавіших місць палеоліту в Європі, оскільки вважається, що вона була заселена приблизно в той час, коли сучасні люди змінили неандертальців. У печері дослідники виявили велику кількість кам’яних знарядь, які є репрезентативними техно-культурним комплексом Шательперона , який виник у цей перехідний період.

Вчені розділилися щодо того, який саме вид винайшов цю індустрію: деякі вважають, що неандертальці придумали її самі, інші стверджують, що це була робота анатомічно сучасних людей (AMH), а треті припускають, що два гомініди могли працювати разом. Цікаво, що до цього часу лише останки неандертальців були знайдені в шательперонському шарі в Гротт-дю-Ренн, хоча скам’янілості сучасних людей були помічені в інших печерах, пов’язаних з цими предметами.

У світлі цієї триваючої дискусії, нещодавно проаналізований таз, можливо, просто спрямував розповідь у новому напрямку. Порівнюючи зразок з двома відомими стегновими кістками неандертальця та 32 нещодавно померлими новонародженими, автори дослідження відзначають, що його форма значно відрізняється від клубової кістки неандертальця та більше відповідає морфології AMH.

Однак стародавнє стегно також трохи виходило за межі варіацій, які спостерігаються у сучасних людських немовлят, демонструючи «більш латерально орієнтовану задню-верхню ості клубової кістки».

«Ми припускаємо, що це пов’язано з його приналежністю до ранньої сучасної людської лінії, морфологія якої дещо відрізняється від сучасних людей», — пишуть автори дослідження. Зазначаючи, що цей родовід ніколи раніше не був задокументований.

Дослідники кажуть, що немовля, ймовірно, було членом популяції AMH, яка співіснувала з останніми неандертальцями під час переходу від середнього до верхнього палеоліту, 41 000–45 000 років тому. Крім того, присутність цих стародавніх сучасних людей у Гротт-дю-Ренн свідчить про те, що вони, можливо, жили поряд з неандертальцями в той час, коли з’явилася шательперонська промисловість. Це, у свою чергу, означає, що розвиток шательперонів міг бути «результатом культурної дифузії або процесів акультурації з можливим змішуванням населення між двома групами».

Іншими словами, неандертальці, можливо, вдосконалили свої технології після спостереження за своїми сучасними сусідами-людьми, що призвело до гібридної промисловості, яка стала домінувати в деяких частинах Європи, поки не зникли останні неандертальці.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кулісами піраміди: вчені знайшли в усипальниці єгипетського фараона загадковий коридор та таємничі коміри
«Український феномен»: як війна в Україні неочікувано змінила світовий погляд на країну?
«Український феномен»: як війна в Україні неочікувано змінила світовий погляд на країну?

Багато світових компаній розуміють привабливість нашої країни…

Інопланетяни були на Землі: астронавт NASA після польоту на Місяць став прихильником теорії змови
Інопланетяни були на Землі: астронавт NASA після польоту на Місяць став прихильником теорії змови

Едгар Мітчелл – шоста людина на Місяці та пілот місячного модуля в місії «Аполлон-14»…

Дальність пуску 500 км, швидкість – 1000 км/год: Україна може отримати ракети Taurus, якими зможе бити по росії
Таємниця формули, яка підтверджує існування Бога: український астроном випередив світову науку
Таємниця формули, яка підтверджує існування Бога: український астроном випередив світову науку

Науковець знайшов в книзі одного чеського вченого чотири латинські літери і …

Шведсько-британська БМП cv90: які секрети приховує нова техніка ЗСУ, на яку активно полюють окупанти?
Читати більше