Зміна клімату загрожує найвищим льодовикам світу: гора Еверест зазнає рекордної втрати льоду

Зміна клімату загрожує найвищим льодовикам світу: гора Еверест зазнає рекордної втрати льоду
Поширити в соціальних мережах:

Лід, який утворився на льодовику протягом 2000 років, повністю розтанув з 1990-х років…

Вчені заявляють, що найвищий льодовик гори Еверест постраждав від зміни клімату, втративши більше 2000 років льоду з 1990-х років, пише видання Live Science. Дослідницька експедиція на південній стороні Евересту провела рекордне дослідження, встановивши дві найвищі метеостанції на Землі та зібравши найвищий у світі керн льоду з льодовика Південного Кола. Результати засвідчили, що льодовик втрачає накопичення льоду на декілька десятиліть щороку.

Головна гіпотеза дослідників вказує на те, що лід, який утворився на льодовику протягом 2000 років, повністю розтанув з 1990-х років, і швидкість танення значно прискорилася після зникнення снігового покриву на льодовику. Льодовик Південного Кола, знаходячись на вершині світу, став своєрідним барометром змін клімату. За останні 25 років льодовик втратив понад 54 метри товщини льоду, а зміни клімату, спричинені людиною, вважаються основною причиною цієї втрати.

«Це дослідження відповідає на одне з важливих питань, поставлених нашою експедицією — чи впливають на найвищі льодовики на планеті зміни клімату, спричинені людиною, - каже співавтор дослідження Пол Маєвскі, гляціолог з Університету Мен і директор Інституту зміни клімату університету – Відповідь — рішуче «так», і це дуже важливо з кінця 1990-х».

Наслідки зміни клімату для льодовика можуть бути катастрофічними як для самої гори, так і для людей, які живуть в її навколишніх районах. Втрата льоду може призвести до нових лавин на Евересті та викриття більше гірських порід, що зробить місцевість небезпечною для альпіністів. Крім того, танення льодовика може призвести до зменшення запасів прісної води, від якої залежить понад 1 мільярд людей.

Звістка про те, що навіть найвища гора світу не застрахована від впливу зміни клімату, є тривожним сигналом. Це дослідження наголошує на необхідності активної дії на міжнародному рівні з метою боротьби зі зміною клімату та збереження льодовиків. Важливо підтримувати дослідження та моніторинг стану льодовиків на всіх континентах, щоб оцінювати їхню вразливість та вплив на довкілля та людей.

Читайте також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше