Як вберегтися від кліщів і що робити, якщо вас вкусили?

Як вберегтися від кліщів і що робити, якщо вас вкусили?
Поширити в соціальних мережах:

Кліщі – дуже небезпечні хижаки. Ці кровопивці очікують нас на кожному кроці. Липень – середина періоду, коли вони найактивніші. Як вберегтися від кліщів і що робити, якщо вам не пощастило.

Кліщ чекає свою жертву у високій траві, сидячи на чагарниках або стовбурах дерев. Саме тому, вирушаючи на прогулянку в ліс або парк, потрібно бути особливо уважним. Всупереч поширеній думці, кліщі не стрибають з дерев на жертв – вони переповзають на них з нижнього ярусу лісу.

Втім, міським жителям не варто розслаблятися: кількість людей, які зазнали нападу кліщів в нетипових місцях, зростає рік від року. Кліщу потрібно не більше 30 секунд, щоб присмоктатися до свого господаря, тому в місцях найбільшого ризику необхідно проявляти підвищену увагу. 

Як виглядають кліщі, які нападають на людей:

  • вони завжди пласкі;
  • кліщ не вміє стрибати або літати – помітивши жертву, він просто підповзає до неї;
  • залежно від віку, у кліщів може бути 3 або 4 пари лапок. 4 пари мають вже дорослі кліщі, хоча малюки теж досить небезпечні;
  • кліщі знаходять свою жертву за запахом;
  • можуть прожити рік в очікуванні їжі;
  • за зовнішнім виглядом визначити небезпечного кліща не можливо –кліщ, заражений вірусом енцефаліту або бореліозу, нічим не відрізняється від звичайних особин.

Існують прості правила, які знизять ризик укусу кліща майже до нуля:

Правильний одяг. Для прогулянок вибирайте максимально закритий одяг. Ніяких футболок та шортів – тільки довгі рукави і штани. Плюс високі чоботи. Досвідчені туристи радять заправляти штани в шкарпетки, адже кліщ повзе від низу до верху, а в цьому випадку у нього не буде жодних шансів.

Обробляйте одяг, взуття та намети інсектицидами, що містять не менше 0,5% перметрину. Він найбільш ефективний для відлякування кліщів.

Після повернення з прогулянки перевірте одяг, прийміть душ і огляньте себе. Найчастіше кліщ присмоктується в області пахв, за вухами і на задній частині колін – в тих місцях, де кровоносні судини проходять близько до шкіри.

Обробляйте домашніх тварин засобами, які відлякують паразитів. Кішки дуже чутливі до хімікатів, і будь-яку обробку вусатих улюбленців потрібно проводити тільки після узгодження з ветеринаром.

Жителям регіонів, де часто зустрічається кліщовий енцефаліт, лікарі рекомендують робити щеплення.

Існують тривожні ознаки, які не можна ігнорувати, – тільки вони з'являться слід бігти до лікаря зі всіх ніг:

Мігруюча еритема – класична ознака хвороби Лайма. Це почервоніння, яке з'являється на 3-30-й день після укусу кліща і досягає діаметра у 15 см. Еритема – це не алергічна реакція, але майже стовідсоткова ознака того, що кліщ є переносником бореліозу. При її виявленні потрібно негайно звернутися до лікаря для проведення курсу лікування.

Якщо протягом місяця після укусу у вас розвинулися симптоми ГРВІ: лихоманка, головний біль, слабкість м'язів. Особливо, якщо вони супроводжуються висипом.

Неврологічні симптоми: запаморочення, тремор рук і сильне серцебиття.

Пам’ятайте, ніколи не поливайте кліща олією і не припікайте його. Такі дії змусять кліща глибше проникнути в шкіру і вам буде ще важче його витягти.


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
НАСА під прицілом: прихильники «пласкої Землі» вважають космічну агенцію «шахраями»
Київстар ТБ презентує: усі фільми про Джеймса Бонда в українській озвучці!
6-річна міжпланетна подорож, яка триває досі: запущена в космос Tesla має 22% шансів вдаритися об Землю
Читати більше