Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Як порно впливає на організм та психіку

Як порно впливає на організм та психіку
Поширити в соціальних мережах:

Аргументи світових вчених в одному матеріалі!

1000 відвідувань в секунду – саме стільки користувачів заходили на відомий портал Pornhub в 2017 році. Це більше, ніж 78 мільйонів людей за день! Удвічі більше, ніж населення України! Для когось подивитися "полуничку" – це звичне заняття на вечір і нічого поганого в ньому не бачиться. Чи справді перегляд дорослого кіно безпечний – розбиралася редакція сайту 2+2.

  • Імпотенція

З кожним роком проблема еректильної дисфункції «молодіє». Зі скаргами на проблеми в статевому житті звертаються чоловіки в районі 20 років. Про це заявила Анджела Грегорі - британський спеціаліст з психосексуальної терапії.  Жінка наголошує, раніше з такими скаргами зверталися дорослі чоловіки. І головною причиною порушень були проблеми зі здоров’ям – сердечні хвороби, діабет, розсіяний склероз. Нинішні ж пацієнти значно молодші. І хоч не скаржаться на здоров’я, але проблеми в сексуальному житті не дають їм спокою.

«Саме тому одне з питань, яке я завжди задаю пацієнту, стосується перегляду порно і звички мастурбувати, тому що саме вони викликають проблеми з ерекцією» - заявляє Анджела.

 


Вся проблема в тому, що сьогодні ми маємо вільний доступ до перегляду порно чи фотознімків еротичного характеру. Відкритість та вседоступність призводить до того, що люди припиняють відчувати збудження до свого партнера.

Цікаво: 
В 2014 році в США провели опитування. Згідно його результатів, половина опитаних чоловіків у віці від 18 до 29 років зізналися, що вперше побачили порно ще до настання 13-річного віку. В 2008 році, в аналогічному опитуванні, цей показник був лише 13%.

 

  • Мозок

Вчені з Інституту Макса Планка заявили: мозок людини, яка дивиться регулярно порно і того, хто практично ніколи цього не робить, працюють зовсім по-різному. Таких висновків вони досягли після експерименту, проведеного з 64 чоловіками. Вони пройшли анкетування й розділилися на дві групи – любителі порно і ті, хто не дивиться «полуничку». Далі, і одним і іншим показували зображення порнографічного характеру й спостерігали за роботою їхнього мозку.
Так ось,  в тих, хто нечасто бачить такі відео, збуджувалися  менші ділянки сірої речовини. А ось та частина мозку, яка відповідає за формування мотивації й поклик до дії, значно зменшувала свою активність. Проте тоді, нейробіологи заявили – якісь висновки робити зарано.

Та зовсім іншої думки Норман Дойдж, дослідник Колумбійського університету. Він вважає, що порно – це ідеальне підґрунтя для вироблення хімічних речовин, завдяки яким в мозку відбуваються зміни: мозок стає менш активним, втрачає здатність визначати причинно-наслідкові зв’язки і просто зменшується в розмірі.  Дивуватися немає чому, бо ж науковці давно вже заявили, що наш мозок розвивається впродовж усього життя, а ось як це відбувається, залежить і від того, чим ми його «годуємо».

 

  • Залежність

Досліди підтверджують, що порно викликає залежність. За силою звикання воно перебільшує навіть ігроманію. Більше того, дослідники з Кембріджського університету порівняли порнозалежність з наркоманією: в обох випадках мозок стимулюється схожими способами.
Такого висновку вони дійшли після експерименту. Зібрали дві групи чоловіків: контрольну та ту, в якій були представники з нав’язливими сексуальними бажаннями – тобто, їх переслідували думки про секс та сексуальне бажання. І не обов’язково, що це було в радість. Бо ж це призводило до проблем вдома та на роботі.  У останніх, під час перегляду порно, збуджується аж три ділянки мозку! Це ж саме відбувається і з наркоманами, коли вони бачать збудник. Крім того, рівень цікавості до порно у цих піддослідних вищий, ніж у контрольної групи.

  • Ставлення до жінок


Цього разу дослід провели Копенгагенський університет та Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі. Зібрали 200 чоловіків. Їм провели анкетування на предмет того чи дивляться вони порно. Окремим пунктом було питання про те, чи вміють вони домовлятися в звичайному житті. Воно дуже важливе, бо за його результатами робляться висновки чи здатна людина прийти на допомогу, наскільки вона комунікабельна та чи можна їй довіряти. Так ось, ті чоловіки, які не здатні домовлятися, з кожною наступною порцією порно змінювали ставлення до жінок – ставали більш ворожим, приписували слабкій статі  усталені в соціумі стереотипи.


 

  • Поведінка


Любителі порно починають повторювати поведінку акторів, за якими слідкують. І мова не лише про пози чи ігри. А про серйозні речі, які загрожують здоров’ю – презерватив. В порноіндустрії не прийнято використовувати його під час зйомок. Якби ж доросле кіно навпаки – пропагандувало захист, кількість заражень на венеричні та статеві хвороби могла б бути меншою.
 


 

 

 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Прокляті вулиці: чому майже у кожному місті на планеті є місця, де люди жити не можуть?
«Мені соромно бути росіянином»: французький актор Жерар Депардьє відмовився від російського громадянства
«Мені соромно бути росіянином»: французький актор Жерар Депардьє відмовився від російського громадянства

Він обіймався з путіним, став росіянином та навіть прийняв православ'я…

24 тисячі окупантів ліквідовано в Україні з початку року: бойові втрати ворога станом на 5 лютого
Китай допомагає росії оснащувати свої винищувачі, підводні човни та військових
Китай допомагає росії оснащувати свої винищувачі, підводні човни та військових

Понад 84 000 відправлень зафіксовано російською митницею…

Не прилипає до рани та має ефект охолодження: львівські інженери розробили пов'язку з водоростей
Не прилипає до рани та має ефект охолодження: львівські інженери розробили пов'язку з водоростей

Вона не тільки знімає біль, а й прискорює загоєння, що важливо під час війни…

Що таке аутизм – хвороба чи крок людства в майбутнє
Що таке аутизм – хвороба чи крок людства в майбутнє

В ізраїльській армії є спецпідрозділ, куди набирають лише аутистів…

Читати більше