Музика – невід'ємна частина будь-якої автомобільної подорожі. Однак потрібно пам’ятати, що гучність та інтенсивність музики можуть впливати на поведінку водія, а отже – і на безпеку руху.
Бажаючим підвищити зорову увагу і тим, кому постійно доводиться стояти в заторах, просто необхідно обзавестися класичною музикою. Вчені довели, що Моцарт та Бах зменшують ступінь роздратування.
Бадьора музика врятує від засипання. Взагалі, ритмічна музика підтримує в тонусі втомленого водія – вона змушує серце битися активніше. Однак танцювальну музику не можна слухати протягом тривалого часу – вплив низьких частот погіршує роботу мозку, притупляє увагу і підвищує рівень агресії водія.
Коли водій повністю занурюється в музику, особливо в ритмічну, агресивну, його уважність падає. Найбільш агресивний стиль водіння демонструють жінки, котрі слухають хіп-хоп. Вони сильно розганяються і різко гальмують. На чоловіків подібний ефект має рок і метал.
Змушує водіїв тиснути на газ частіше й надто весела музика.
Головний ворог водія в дорозі – гучність. Головне – не слухати занадто гучну музику, інакше ви не відчуєте позитивний ефект, а будете постійно відволікатися. Доведено, що гучний звук знижує концентрацію на 20%. При високій гучності реакція на сигнали, що надходять з периферії, погіршуються. Мозок відсікає непотрібне, обмежуючи наш зір.
Та й коли в машині кричить музика, то сигналів від інших учасників руху взагалі не чути.
Фахівці попереджають: рівень гучності і низьких частот, які водій сприймає як нормальні, в реальності в кілька разів вище у замкнутому просторі. Так що через кілька років їзди з гучною музикою можна реально оглухнути.