Випередила час на 4 000 років: найстаріший міст у світі виявився шумерською «машиною проти посухи»

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Вона направляла воду з річок до найвіддаленіших куточків міста…

У стародавньому місті Гірсу, розташованому поблизу сучасного Насірії на півдні Іраку, команда археологів з Британського музею зробила сенсаційне відкриття. Виявлено унікальну споруду, яка, за попередніми висновками, могла бути найстарішим мостом у світі, збудованим понад 4 000 років тому. Проте, це не просто міст, а ціла «машина проти посухи», створена для того, щоб рятувати життя шумерів у часи, коли їхня цивілізація стикнулася з загрозою висихання життєво важливих каналів, повідомляє видання arkeonews.

 «Це абсолютно єдиний у своєму роді об'єкт, аналогів якому не існує в історії», - підкреслив унікальність цієї споруди архітектор і природоохоронець Ебру Торун, що працює з британською командою.

Незважаючи на те, що археологи раніше вважали такі технології неможливими для того часу, шумери зуміли випередити свій час на тисячоліття, створивши пристрій, який ми сьогодні називаємо «жолобом Вентурі».

іва

Вважається, що ця унікальна споруда була побудована в останні роки існування міста, як спроба врятувати його жителів від неминучої катастрофи. Дві симетричні будівлі з глиняної цегли, завдовжки близько 40 метрів, були розташовані над каналом, довжина якого становить 19 кілометрів. Це була справжня «машина проти посухи», здатна направляти воду з річок Тигр і Євфрат до найвіддаленіших куточків міста, забезпечуючи шумерів водою для сільського господарства та виживання.

«Люди бачили, як один за одним висихають канали, і ця споруда стала останньою спробою врятуватися», - розповів про драматичні події, що спонукали шумерів до цього відчайдушного кроку, керівник проекту, доктор Себастьєн Рей.

Всі таблички з написами, знайдені на цьому місці, говорять про кризу води, яка поставила під загрозу існування цілої цивілізації. Це відкриття перевертає уявлення про стародавні технології та показує, наскільки винахідливими були шумери у своєму прагненні вижити.

Читай також:

Фото: The British Museum

Поширити в соціальних мережах: