Відновлює відчуття дотику для людей з ампутованими кінцівками: як працює інноваційний протез з датчиком температури?

Відновлює відчуття дотику для людей з ампутованими кінцівками: як працює інноваційний протез з датчиком температури?
Поширити в соціальних мережах:

Такий пристрій відкриває нові можливості…

Учені розробили інноваційний протез з датчиком температури, який дозволяє людям з ампутованими кінцівками відчувати тепло та холод. Як пише видання iflscience, протез, відомий як MiniTouch, можна легко встановити без хірургічного втручання у вже існуючі протези, що робить його доступним для широкого кола користувачів.

Одним із перших тестових користувачів пристрою був Фабріціо, якому була ампутована рука понад три десятиліття тому. Він відчув тепло іншої людини через свій протез.

«Для мене це була дуже сильна емоція, це було як відновлення зв’язку з кимось», — розповів Фабріціо після закінчення випробувань.

ііві

MiniTouch передає теплову інформацію від кінчиків пальців протеза до нервів у залишковій руці пацієнта, дозволяючи розрізняти предмети за їх температурою з високою точністю. Такий пристрій відкриває нові можливості для повного відчуття дотику та навколишнього середовища для людей з ампутованими кінцівками.

«Наша мета зараз — розробити мультимодальну систему, яка об’єднує відчуття дотику та температури. За допомогою такого типу системи, люди зможуть сказати вам: «це м’яке та гаряче» або «це жорстке та холодне», - сказав один із старших авторів Солайман Шокур.

Хоча MiniTouch вже готовий до технічного використання, вчені продовжують працювати над вдосконаленням системи, включаючи розробку мультимодальної системи, йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Med.

Читай також:

Фото: EPFL Caillet

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше