Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Вибух на Юпітері — що станеться з Землею? 2019-04-03

Вибух на Юпітері — що станеться з Землею?

Вибух на Юпітері — що станеться з Землею?
nasa.gov
Поширити в соціальних мережах:

Вибухи на Юпітері відбуваються дедалі частіше. Що загрожує людству, якщо Юпітер вибухне?

Якщо ви цікавитесь космосом і час від часу вас непокоїть питання «А що, як…», то ми знаємо, де шукати відповіді!

Інститут Астрономії Кембриджського університету на своєму сайті запровадив нову рубрику: кожен охочий може поставити вченим будь-яке теоретичне запитання, а ті залюбки прорахують усі можливі варіанти, які чисто гіпотетично могли б статися у Всесвіті.

Так, нещодавно один читач захотів дізнатись, що станеться з нашою планетою, якщо Юпітер раптом вибухне.

Вчені-астрологи серйозно поставились до питання і дали мрійнику дуже цікаву відповідь. Вони спрогнозували 2 варіанти розвитку подій.

Фото: freepik.com

Що, як на Юпітері станеться дуже великий вибух?

Планети сонячної системи знаходяться дуже далеко одна від одної. Тому початковий ефект був би майже непомітним. Тільки після вибуху астрономи змогли б порахувати, на скільки змінилася б траєкторія орбіт інших планет. Але цей показник теж був би досить незначним.

Що стосується безпосередньо вибуху, то слід пам’ятати, що космічний простір являє собою вакуум, а тому ударні хвилі не можуть поширюватися. Тож на Землі не буде ані звуку, ані землетрусу.

Те, за що землянам варто перейматись у разі вибуху Юпітера — це його астероїди та супутники.

Великі супутники, які обертаються навколо газового гіганта, ймовірно, будуть просто викинуті з Сонячної системи – тож вони не представлятимуть жодної загрози. Менші супутники могли б залишитись в Сонячній системі та набути еліптичних орбіт. Але, на щастя, їх настільки мало в космічних масштабах, що вірогідність зіткнення з Землею – майже нульова.

На пояс астероїдів, який знаходиться між Юпітером і Марсом, вибух теж не вплине. Сила тяжіння Юпітера дестабілізує пояс, а не навпаки.

Єдина можлива причина для занепокоєння землян – це троянці – великі астероїди, що обертаються навколо Сонця на одній з Юпітером орбіті. Вони займають стабільні області, створені гравітацією Юпітера.

Фото: Mdf

Тому, якщо ця планета зникне, то деякі з троянці можуть стати нестабільними та увійти у внутрішню сонячну систему. Але цей процес – дуже тривалий, тож людство матиме достатньо часу, аби впоратися з будь-яким новим астероїдом, що з'явиться на траєкторії зіткнення із Землею.

Коротко кажучи, крім зникнення Юпітера з неба, більшість людей, ймовірно, не помітять жодної різниці.

Фото: nasa.gov

Що буде, якщо Юпітер вщент розірве?

Якщо вибух буде в стилі Зірки смерті зі Star Wars, а не нудного «планетарного акту зникнення», все буде трохи інакше і причина – дуже велика маса планети Юпітер.

В основному – це гази водень і гелій, які, врешті решт, через рентгенівське випромінювання і сонячний вітер можуть вибухнути. Це може вплинути на деякі астероїди, особливо на троянців. І величезні глиби, діаметром від 1 до 1000 кілометрів, потраплять у внутрішню сонячну систему.

До того ж, вчені досі не впевнені, що являє собою ядро газового гіганта. Дуже поганий варіант – якщо воно скелясте і тверде. Таке ядро може бути більш ніж в 10 разів більше за масу Землі. Поява такої кількості уламків та розкидання їх по Сонячній системі викличе повний хаос.

Якщо Юпітер і справді вибухне, розмова між Ніком Фьюрі із Marvell (який вже 24 фільми поспіль захищає планету від космічних загроз) і астрономом, виглядала б приблизно так:

Фото: giphy.com

Астроном: Юпітер вибухнув. Ядро, яке, як ми знаємо, зараз становить 10 земних мас, було подрібнене і викинуто через Сонячну систему.

Нік Фьюрі: Звучить не дуже добре, що-небудь з цього вдарить по нас?

Астроном: Ми ще не визначили точні цифри, але очікуємо, що наслідки почнуться протягом року.

Нік Фьюрі: Протягом року?! Якого роду ушкодження ми очікуємо?

Астроном: Ймовірно, локалізованого удару по всій поверхні Землі.

Нік Фьюрі: Тобто?

Астроном: Уявіть собі бомбардування планети всією ядерною зброєю, яка у нас є.

Нік Фьюрі: О... Ми можемо що-небудь з цим зробити?

Астроном: Ні.

Нік Фьюрі: Значить, ми приречені?

Астроном: Переважно, так.

Навіть якщо ми припустимо таку ситуацію, в якій Юпітер перетвориться на крихітні камінці, нас не спіткає гарний кінець. Газ і пил, ймовірно, будуть накривати планети Сонячної системи, в тому числі Землю і зірку Сонце.

Це перешкоджатиме сонячному світлу, тож викличе або другий льодовиковий період, або парникове нагрівання Землі. У будь-якому випадку, навколишнє середовище буде сильно зруйноване, а більшість людей не – виживе.

На щастя, вибух Юпітера нам не загрожує. А спалахи, які бувають на ньому час від часу, впливають хіба що на вразливу уяву астрономів-любителів.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше