Вчені виявили найшвидшу істоту на планеті

Вчені виявили найшвидшу істоту на планеті
Поширити в соціальних мережах:

Попросіть більшість людей назвати найшвидших тварин на Землі, і вони запропонують гепарда або сокола. Але вчені виявили істоту, яка дивує своєю швидкістю.

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії (США) назвали найшвидшу істоту планети. Вони намагаються визначити, як функціонує його організм, щоб потім втілити схожий механізм в роботах. Про це пише naked-science.

Хребетні тварини, здатні розвивати високу швидкість, залежать від таких білків, як актин і міозин. Останній – один з головних компонентів м'язових волокон, він становить від 40% до 60% від загальної кількості білків м'язів.

Однак червоподібні істоти Spirostomum ambiguum, що досягають в довжину всього чотирьох міліметрів, не потребують цього білку. Вони здатні рухатися з прискоренням до двохсот метрів на секунду в квадраті.

Мешкають крихітні істоти у водоймах і зазвичай рухаються використовуючи крихітні волосинки, що називаються війками. Але, за потреби, вони здатні рухатися зі швидкістю Флеша.

Щоб набирати таку швидкість, черв’ячки скорочують довжину свого тіла на 60%, а потім вистрілюють, подібно пружині. Цей рух відбувається так блискавично, що він практично непомітний для людського ока.

Дослідницька група університету отримала грант від Національного наукового фонду США для вивчення цих істот.

З інженерної точки зору нам цікаво спостерігати, як природа долає неймовірні обмеження. Ми завжди думаємо над тим, як самим здійснити ті речі, які бачимо в природі. Якщо ми зрозуміємо принцип роботи цих організмів, можливо, створимо маленьких швидкісних роботів, які обходяться невеликою кількістю енергії. Ми збираємося записати все, що робить ця істота, і змоделювати її дії на комп'ютері.

Саад Бхамла, дослідник

Більше цікавого читайте на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дня
Пропаганда кремля, за допомогою колишнього ЦРУшник, намагається очорнити західну допомогу Україні
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Читати більше