Вчені: алкоголь шкідливий в будь-яких дозах

Вчені: алкоголь шкідливий в будь-яких дозах
Поширити в соціальних мережах:

Міжнародне дослідження показало, що навіть малі дози алкоголю негативно позначаються на здоров'ї, збільшуючи ризик розвитку однієї з двадцяти трьох хвороб, пов'язаних з його споживанням.

Згідно з результатами масштабного дослідження, в якому взяли участь 28 мільйонів осіб з 195 країн, нешкідливої дози алкоголю не існує. Робота опублікована в журналі The Lancet. У ній стверджується, що корисні властивості алкоголю не переважують його побічні ефекти, зокрема ризик розвитку раку. По суті, в принципі не слід вживати спиртні напої. Про це пише naked-science.

У дослідженні використовувалися дані з 694 робіт, щоб спочатку визначити, з якою регулярністю люди по всьому світу вживають спиртні напої, потім експерти проаналізували 592 роботи, щоб визначити ризик розвитку хвороб, пов'язаних з алкоголем. За стандартну порцію взяли 10 грамів алкоголю.

Дані показали, що британки опинилися в числі найбільш питущих жінок, зайнявши восьме місце в світі з 30 грамами алкоголю, споживаними щодня. Британці випивають приблизно той же об'єм, але вони розташувалися на 62-му рядку серед чоловіків.

Якщо говорити глобально, то кожен третій (32,5%) вживає алкоголь – це 2,4 мільярда чоловік. До цього числа входять 25% жінок (0,9 мільярда) і 39% чоловіків (півтора мільярда). Найбільш питущими виявилися жителі Данії (95,3% жінок і 97,1% чоловіків), а найменш – чоловіки в Пакистані (0,8%) і жінки з Бангладешу (0,3%). Румунські чоловіки і українські жінки випивають найбільше – 8,2 і 4,2 спиртного напою в день відповідно.

Що стосується здоров'я, то, природно, любителі алкоголю сильно ризикують. З'ясувалося, що вживання спиртних напоїв стало в 2016 році сьомим за небезпекою фактором, що призводить до передчасної смерті і провокує розвиток різних хвороб серед всіх вікових груп. Також алкоголь став причиною смерті 2,2% жінок і 6,8% чоловіків, здебільшого через онкологічні захворювання.

У той же час для вікової категорії від 15 до 49 років в 2016 році алкоголь був провідним фактором ризику: 3,8% смертей серед жінок і 12,2% – серед чоловіків. Серед причин смерті, крім іншого, були і автомобільні аварії внаслідок водіння в нетверезому стані.

Дослідники підрахували, що люди у віці від 15 до 95 років, які випивають по одному алкогольного напою на день, підвищують ризик розвитку однієї з двадцяти трьох хвороб, пов'язаних з алкоголем, на 0,5% в порівнянні з тими, хто повністю відмовився від спиртних напоїв.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Двобій між Джойсом і Чісорою транслюватимуть ексклюзивно на Київстар ТБ з відомими коментаторами у вільному доступі
«Загублений світ» розкаже про відчайдушних мисливців за ураганами й торнадо
«Загублений світ» розкаже про відчайдушних мисливців за ураганами й торнадо

А також про те, які кліматичні зміни можуть чекати Україну та до чого потрібно готуватися…

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Читати більше